Доступність посилання

ТОП новини

Мас-медіа виховують в українців культ споживання (огляд преси)


Київ – В українському суспільстві панує культ споживання, стверджує газета «День». Чиновники хизуються шикарними маєтками, костюмами від знаних кутюр’є, дорогими автомобілями і годинниками, що коштують кілька сотень або й тисяч євро. Видання пише, що у потуранні феномену неконтрольованої жадібності чиновників значною мірою винна журналістика, яка довгий час просто закривала очі на такі факти. Соціальна критика має лунати через ЗМІ, а мас-медіа, навпаки, рекламують гламур і глянець. Таким чином, хвороблива ситуація в народній свідомості тільки поглиблюється. Конкретніше «День» розповідає про це в статті «Культ споживання» і деградація».

Українські аграрії можуть втратити від двох до трьох мільярдів гривень. Хоч як парадоксально, а причиною став рекордний урожай овочів, і як наслідок – рекордно низькі ціни на них. За прогнозами експертів, фермери викинуть на смітник понад 2 мільйони тонн продукції, яку ніде зберігати. Про це розповідають «Ізвєстія в Україні» у статті «Фермери зазнають значних збитків».

У світі понад 2 мільйони людей щороку помирають від отруєнь продуктами харчування, інформують «Економічні відомості». В Україні не більше 120 підприємств із 12 тисяч впроваджують систему управління безпекою продукції. При цьому чіткої і зрозумілої статистики якості харчів і отруєнь в країні немає, а компаніям, що дотримуються стандартів, доводиться плутатися в різних правилах. Про це йдеться в публікації «Отруєних навіть не рахують».

Україна живе передчуттям різдвяно-новорічних свят: господині заздалегідь запасають недешеві делікатеси, а нелегальні торговці алкоголем потирають руки, очікуючи на не надто розбірливих покупців. Захисники прав споживачів застерігають: щоб не зіпсувати собі застілля, не варто купувати міцні напої в сумнівних торговельних точках. Адже за зовнішніми ознаками відрізнити пляшку підробленого коньяку від справжнього не так то й легко. Варто не забувати, радить газета «Голос України», що пляшка дорогого французького коньяку не може коштувати 200 гривень, і його не продаватимуть у першому-ліпшому кіоску. Про те, як відрізнити якісний коньяк від дешевої підробки, парламентське видання розповідає у рубриці «Споживач».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG