Доступність посилання

ТОП новини

Стус, Івасюк і Китастий гірко всміхаються з небес


Львів – Великих Людей Василя Стуса, Володимира Івасюка і Григорія Китастого хочуть позбавити звання Героя України. Такий позов у суд подав донеччанин Володимир Оленцевич, той, якому не подобались Герої Степан Бандера і Роман Шухевич. Бо вважає, що нагороджені Герої України не можуть називатися такими, бо не були громадянами України, а УРСР.

Я вже не маю сумніву, що суд позбавить звання Великих Стуса, Івасюка, Китастого. Бо, в іншому випадку, годі буде пояснити логіку рішення щодо Бандери і Шухевича.

Але тоді потрібно позбавити геройських звань усіх, хто жив у радянський час, зокрема і радянського героя Олексія Береста, і генерала Кузьму Дерев’янка і цей список можна продовжити.

Втім жоден український суд, далекий від справедливості і здорового глузду, не може позбавити любові людей до поезії Василя Стуса, пісень Володимира Івасюка і неповторних звуків бандури полтавчанина Григорія Китастого. Ці люди на небі і, мабуть, гірко всміхаються з небес. Кожен з них прожив гідне життя, бо залишив після себе музику, поезію, пісні і пам’ять про себе. Сьогодні «Червону Руту» Івасюка прослухала кілька разів! А що залишать після себе ті, хто ухвалює рішення чи подає безглузді позови…

«Те, що було в дитинстві вірою в добро,
стало нині солоним болем: немає
добра. Немає на всьому світі. Добро -
це сон, це смерть, це втрата свідомості
».
(Василь Стус)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

XS
SM
MD
LG