Доступність посилання

ТОП новини

Бережіть вітамін D; миші на службі у людей


Науковці університету в Канзасі відкрили абсолютно нову роль вітаміну D у людському організмі. Про це повідомляє інформаційне агентство «Ройтерз».

Унаслідок аналізу даних понад десяти тисяч пацієнтів виявилося, що нестача цього вітаміну значно підвищує ризик різноманітних серцевих захворювань. Брак цього вітаміну майже подвоює смертність, тоді як кореляція нестачі вітаміну D завдяки пігулкам знижує ризик смертності майже на 60 відсотків.

Кардіологи помітили, що люди з пониженим рівнем вітаміну D майже вдвічі частіше захворюють на діабет у порівнянні з тими, у кого присутність цього вітаміну не відхиляється від норми. 40 відсотків мають, як правило, підвищений тиск крові. 30 відсотків наражаються на різні серцеві аномалії.

При цьому ймовірність смертельних випадків у людей із недостатнім рівнем вітаміну D істотно зростає. Натомість, згідно з висновками дослідників, ситуація кардинально поліпшується, якщо пацієнти починають приймати вітамінні додатки, щоб компенсувати нестачу вітаміну D.

Ми не завжди усвідомлюємо, яку визначну роль у розвиткові науки відіграють звичайні миші. Якщо вдуматися, то саме вони причетні до величезної кількості світових відкриттів. І одного разу людство напевно визнає цей факт якимось символом відповідної відзнаки.

Ізраїльські вчені помітили за «мишачею біганиною» досить важливі якості. І мишей почали використовувати не як лабораторних піддослідних, а в зовсім іншій ролі і царині.

Важко повірити, але миші сьогодні в Ізраїлі є активними співучасниками системи національної безпеки. Про це, зокрема, розповідає інтернет-ресурс про наукові технології www.israel21c.org.

Як вважають ізраїльські спеціалісти, миші продемонстрували себе майже безпомилковими винюхувачами вибухівки і наркотиків. Для цього вони мають пройти двотижневе тренування своїх рецепторів у розпізнаванні небезпечних багажів і схованок.

Технічно все виглядає так. Пасажир проходить через звичайну детекторну арку. Але вона не зовсім звичайна. В неї вмонтована система «Біоексплорер». Вентилятор системи штовхає повітря до ємності, в якій перебувають кілька тренованих мишей. Далі миші впізнають запах, який вони сприймали під час інтенсивного навчання, і починається та сама мишача біганина, яку оператор кваліфікує як сигнал небезпеки: або вибухівка, або наркотики.

Далі підозрілих починають трясти за традиційно повною програмою. Помилки були просто ліченими. Мишам підкидали для перевірки уже понад тисячу носіїв різної зарази, і вони неодмінно «винюхували підставних провокаторів». Цінуймо мишей – вони рятують нам життя.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG