Доступність посилання

ТОП новини

Альтернативна служба в зоопарку


Харків Харківські хлопці призовного віку, які за релігійними переконаннями не бажають брати в руки зброю, мають змогу замінити службу в армії на роботу в зоопарку.

На Харківщині цього року саме за релігійними переконаннями від служби в Збройних Силах України відмовилося 10 хлопців. В обласному військкоматі пояснюють: «Альтернативним варіантом служби можуть скористатися юнаки десятьох релігійних конфесій нетрадиційних для України. Серед них кришнаїти, протестанти, свідки Єгови», – розповідає заступник військового комісара Харківської області Юрій Калгушкін.

Ігор Ковальчук проходить альтернативну військову службу (фото Юрія Сулими)
Ігор Ковальчук проходить альтернативну військову службу (фото Юрія Сулими)
«Про ухилення від служби в армії юнака не йдеться. Віруючі обов’язково мають довести свою причетність до тієї чи іншої релігійної організації довідкою з печаткою та підписом керівника церковної громади», – пояснює Калушкін.

Вже півроку Ігор Ковальчук на службі у хижаків доглядає за ведмедями. Почистити у вольєрах, нагодувати рибою, хлібом, овочами – це щоденні обов’язки строковика альтернативної служби Ковальчука.

​Термін такої служби в півтора раза довший. Як правило, «альтернативщиків» відправляють на комунальні підприємства, до лікарень, тролейбусного депо, ЖЕКів тощо.

За словами директора харківського зоопарку Олексія Григор’єва, трьом юнакам, що прийшли сюди на альтернативну службу, сплачують мінімальну зарплату, їм надається відпустка. Перший місяць служби, як і в армії, відводиться для навчання. В такому випадку – правилам поводження з тваринами.

Директор Харківського зоопарку Олексій Григор'єв, Харків, 5 грудня 2011 року (фото Юрія Сулими)
Директор Харківського зоопарку Олексій Григор'єв, Харків, 5 грудня 2011 року (фото Юрія Сулими)
«Упродовж першого місяця роботи ми спостерігаємо за поведінкою хлопців, нам важливо зрозуміти, чи зможе ця людина працювати з хижаками або іншими звірями. А можливо, ми йому запропонуємо роботу садівника або вантажника на складі. Це мають бути врівноважені психологічно стійкі хлопці. Вони мусять повсякчас пам’ятати, що це небезпечна робота, а тому їхні вчинки мають бути відповідними», – каже Григор’єв.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG