Доступність посилання

ТОП новини

Конференція зі врегулювання в Афганістані без Пакистану і Талібану


Міжнародна конференція з проблем підтримки Афганістану, 5 грудня 2011 року
Прага – Світові лідери зібралися в німецькому місті Бонні на міжнародну конференцію з проблем підтримки Афганістану після запланованого за два роки виведення з цієї країни іноземних військ. Захід гарантує нинішній афганській владі свою широку підтримку у зміцненні безпеки в державі після виведення міжнародних сил. Але відсутність делегації Пакистану, який бойкотує цей захід, і представників руху Талібан робить реалізацію рішень цього форуму проблематичною.

До Бонна цього разу прибули представники 85 країн і близько 20 міжнародних організацій. Таку ж конференцію відкрили у Німеччині 10 років тому, за кілька тижнів після повалення у Кабулі режиму талібів. Цього разу в Бонні не вистачає ключового гравця у регіоні, Пакистану. Він бойкотує конференцію зі врегулювання у сусідньому Афганістані через повітряний удар НАТО, внаслідок якого нещодавно загинули 24 пакистанських вояки. Командування НАТО вибачилося за інцидент, але Ісламабад після цього випадку вирішив повністю переглянути відносини зі США. На відсутність на нинішній конференції Пакистану прореагувала Державний секретар США Гілларі Клінтон.

«Ми звичайно ж мали б позитив від участі Пакистану в цій конференції. Ніхто не зацікавлений у цій залі розібратися у нещодавньому прикордонному інциденті так, як США», – запевнила Гілларі Клінтон.

Пакистан є ключовим в афганській кризі, бо афганські повстанці, таліби мають низку своїх баз саме на пакистанській території. Ісламабад впливає на деякі з угруповань талібів. Тому відсутність Пакистану робить проблематичними рішення конференції. Хоча речники влади Афганістану стверджують, що діалог із Пакистаном триває, незалежно від конференції в Бонні.

Талібан також відсутній у Бонні

Відсутність на конференції з мирного врегулювання в Афганістані представників Талібану також є чинником, що ускладнює ситуацію.

Президент країни Хамід Карзай наголосив, що «стійкий мир у державі» може бути досягнутий лише згодою всіх афганців і міжнародних друзів.

Уряд Афганістану намагається нині шукати підтримку для врегулювання в державі серед сусідів, зокрема, в Ірані. Це підтримують на Заході, включно з Вашингтоном. Транзитна роль Афганістану робить його важливим і для Середньої Азії. Конференція в Бонні вирішує, якими є головні шляхи підтримки Афганістану та налагодження миру й стабільності в цій країні.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG