Доступність посилання

ТОП новини

Як Теофіл Третій миритиме християн в Україні? (європейська преса)


Прага – Деякі європейські видання повідомили, що під час перебування в Ізраїлі Президент Янукович попросив Патріарха Єрусалимського втрутитися в церковні справи в Україні з метою примирити пересварені християнські конфесії. Чимало експертів запитують, чи здатна українська влада розробити реальну енергетичну стратегію України на 20 років. Проросійський депутат Європарламенту, як повідомляють деякі видання, розколює комітет з питань України в парламенті ЄС.

Ізраїльська газета Jerusalem Post інформує, що патріарх Єрусалимський Теофіл Третій може прийняти запрошення Президента Януковича стати посередником у примиренні пересварених християнських церков в Україні. Насамперед ідеться про примирення українських православних конфесій під юрисдикцією Московського патріархату. Тобто, Теофіл Третій намагатиметься помирити Київський патріархат Філарета з УПЦ МП Володимира. Ізраїльська газета наголосила, що сам Президент України Віктор Янукович під час свого нещодавнього перебування в Ізраїлі звернувся з проханням до Теофіла Третього «втрутитися» в українські церковні справи. Сам Теофіл Третій, котрий був присутній минулого четверга на обіді президентів Ізраїлю та України, заявив, що він схильний до того, щоб «прийняти прохання Януковича».

Московська «Нєзавісімая газета» інформує, з посиланням на російські джерела, що газові переговори між Росією та Україною складні, насамперед, у деталях, і українська сторона дуже поспішає, щоб довше «протриматися» біля керма влади в Києві. Українські урядовці чекають знижки ціни на російський газ, як панацеї, без котрої не можуть ні бюджет затвердити, ні заручитися новим траншем кредиту від МВФ, ні планувати навіть своє найближче енергетичне майбутнє. Газета також повідомляє, що російська сторона бажає максимально взяти під контроль українські енергетичні вузли, включно з ГТС, газосховищами та компаніями. Але влада у Києві намагається пручатися, наприклад, щодо газосховищ, щоб вивести їх за межі цієї угоди. Москва проти. Українські чиновники поінформували також московське видання, що до сьогодні у проекті консорціуму довкола ГТС України ще не визначені європейські учасники та розподіл їхніх часток. Експерти кажуть, що нинішня влада у Києві не те, що не здатна до кінця захистити стратегічні енергетичні інтереси України, а навіть не може це прорахувати на кілька років наперед, не кажучи вже про якусь стратегію на 20 років. Тобто, аналітики констатують лише тимчасовість – «ніч простояти та день протриматися» – інтересів влади Януковича щодо української енергетики.

Польська «Жечпосполіта» інформує, що проросійський депутат Європарламенту від Литви Олександр Мирський (своєрідна таємнича постать) створив у Європарламенті групу «Друзі України». До неї Мирський, як розповів варшавському виданню неназваний євродепутат від Польщі, намагається переключати увагу в Європарламенті від комітету співпраці між Європарламентом та Україною, котрий очолює польський євродепутат Павел Коваль. Хоча ще раніше таку ж групу заснував у Європарламенті польський посланець Павел Залевскі. Тут також наводиться інформація з Литви про те, що Олександр Мирський пов’язаний з досить сумнівними оборудками, коли у пресі його характеризували як «депутата-боржника», «депутата - гравця». Також наводиться інформація про часті візити Мирського до Києва і його зустрічі з нинішнім главою СБУ України Валерієм Хорошковським.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG