Доступність посилання

ТОП новини

Навіщо українським студентам знати латиську мову?


Рига – Студенти Львівського національного університету імені Івана Франка добре усвідомлюють, що знання декількох іноземних мов – це не примха, а необхідність сучасності. Наразі окремі з них вивчають не лише англійську чи німецьку мови, але й мови малих народів, зокрема латиську. Така нагода у львівської молоді з’явилася після відкриття минулого року на факультеті міжнародних відносин Львівського університету студій латиської мови у рамках Центру балтистики. Нещодавно група львів’ян побувала у Латвії, щоб не лише удосконалити свої знання латиської мови, але ознайомитися з культурою та традиціями цього балтійського народу.

Петро Січко, онук відомого учасника українського національно-визвольного руху, члена Української Гельсінської групи Петра Січка, став одним з перших відвідувачів поки що єдиного в Україні Центру балтистики.

Головна мета цього центру – організація просвітницької діяльності серед учнівської та студентської молоді і тих, кого цікавить балтійський регіон.

Знання мови – повага до народу

За фахом історик, Петро Січко давно цікавиться Латвією. Щоб оволодіти латиською мовою, він щотижня приїздить до Львова з району. Рівень знань, здобутих Петром за час навчання у Центрі балтистики, був достатнім, щоб під час поїздки до Латвії він зміг вільно спілкуватися з латишами.

«Як іноземцям здається милозвучною українська мова, так мені здається милозвучною латиська мова, хоча, якщо копнути глибше, то вона досить важка у вивченні. Але мені подобається. Це перше. По-друге, я час від часу буваю у Латвії і тому для мене розмовляти з латишами їхньою мовою – це прояв поваги до їхнього народу, держави», – зазначив Радіо Свобода Петро Січко.

Студентка 5-го курсу факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка Наталя Ковальчук розповіла, що у перебігу поїздки до Латвії українська молодь мала можливість побувати у Ризі та Смілтене, відвідати Латвійський університет, поспілкуватися з латвійськими однолітками.

«Ми говорили про те, як живе сучасна молодь, студенти, трішки про навчання. Латвійські студенти, які приїздили до Львова, ділилися враженнями. А під час перебування у Смілтене до нас звернулися з пропозицією приїхати сюди на практику. Звісно, я скористаюся нею», – каже Наталя Ковальчук.

Латишка Крістіна Локате із містечка Смілтене зауважила, що була приємно здивована тим, що молоді українці вчать латиську мову.

«Насправді це несподіванка, що хтось звідкись вивчає латиську мову. Виявилось, що на початку було лише 10 тих, хто вивчав латиську мову, а зараз уже тридцять, – зазначила Крістіна. – Дуже приємно те, що з нами вони намагаються розмовляти нашою рідною мовою».

Студії латиської мови у Львові діють, а охочі до української мови у Латвії чекають на викладача

Поїздка української молоді до Латвії відбулася в рамках угоди про співпрацю між факультетом гуманітарних наук Латвійського університету та факультетом міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

Започаткував студії латиської мови у Центрі балтистики у Львові доктор філологічних наук, поет та літературознавець Юрій Садловський. Він, власне, й викладає студентам латиську мову та літературу.

Донедавна Юрій Садловський викладав українську мову в Центрі україністики при факультеті гуманітарних наук Латвійського університету. Наразі після його від’їзду до Львова ця вакансія залишається відкритою.

За словами професора філології Латвійського університету Яніни Курсіте, студії української мови у Латвії діють, але у них треба вдихнути нове життя.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG