Доступність посилання

ТОП новини

Гілларі Клінтон поставила Україну поряд з Білоруссю


Державний секретар США Гілларі Клінтон, Вільнюс, 6 грудня 2011 року
Прага – У вівторок у Вільнюсі Державний секретар США Гілларі Клінтон назвала Росію, Україну, Білорусь та колишні радянські республіки Середньої Азії проблемними державами з огляду на демократичні перетворення та права людини. Клінтон прибула до столиці Литви на дводенний саміт міністрів 56 країн-членів ОБСЄ.

Держсекретар США насамперед критикувала Росію та її владу за перебіг виборів до Державної думи минулими вихідними. Гілларі Клінтон вважає, що ці вибори в Росії були фальсифіковані: «Ці вибори були не вільними, не справедливими (були такими, що підривають довір’я людей). Ми маємо серйозні сумніви щодо достовірності цих виборів. Незалежні політичні партії – такі, як «Парнас», не були зареєстровані, а попередній звіт ОБСЄ відзначає вкидання бюлетенів, махінації із списками виборців та інші тривожні свідчення фальшування» .

Клінтон уже вдруге за два дні критикує Росію за серйозні проблеми з виборами до Держдуми. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, котрий виступав перед учасниками саміту у Вільнюсі після зауважень Гіларі Клінтон, ніяк не прореагував на її пряму критику.

Детально зупинилася Гілларі Клінтон і на проблемах з правами людини в Білорусі. Вона наголосила на масових репресіях з боку влади президента Лукашенка проти лідерів білоруської опозиції. Клінтон згадала імена несправедливо засуджених, на її думку, білоруських політиків, правозахисників, включно з нещодавно ув’язненим на 4 роки Алєсем Бєляцкім.

Держсекретар США згадала і про Тимошенко

Гілларі Клінтон говорила і про проблеми України. Вона звернула увагу, зокрема, на справу ув’язнення колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, політичного конкурента Президента Віктора Януковича: «Ми спостерігаємо невдачі для демократичних інституцій, верховенства права та виборчого процесу. Ми є свідками судових переслідувань, як з Юлією Тимошенко в Україні, котрі ставлять серйозні питання щодо політичних мотивів».

США, Нідерланди, Швеція, Канада та інші країни-члени ОБСЄ обговорюють на саміті у Вільнюсі документ про захист журналістики в цифровому інформаційному суспільстві. Американські офіційні особи у зв’язку з цим також заявляють, що особливе занепокоєння викликає безпека багатьох блогерів та журналістів електронних медіа у країнах Середньої Азії, Білорусі, Росії та Туреччині.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG