Доступність посилання

ТОП новини

У Міжнародний день прав людини Меджліс нагадає про права народів


Сімферополь – Всекримський мітинг із нагоди Міжнародного дня прав людини, що відзначається 10 грудня, відбудеться у суботу в Сімферополі. Скликає його Меджліс кримських татар з ініціативи низки кримськотатарських громадських об’єднань.

Організатори кажуть, що мітинг буде масовим і на їхній заклик приєднатися до акції відгукнулися також представники інших етнічних і політичних організацій півострова.

Рефат Чубаров
Рефат Чубаров
Загальна декларація прав людини, ухвалена Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, стала основою для розгортання національного руху кримських татар за право повернутися на свою батьківщину, наголошує один із лідерів Меджлісу Рефат Чубаров. Саме тому Меджліс відгукнувся на ініціативу ветеранів національного руху та низки громадських організацій і проводить у суботу загальнокримський мітинг, присвячений Міжнародному дню прав людини.

Для Криму цей день актуальний ще й тому, що досі не всі права раніше депортованих кримських татар у незалежній уже 20 років Україні відновлені, вважає Рефат Чубаров. Тому на мітингу звучатиме головна вимога – відновлення прав кримськотатарського народу на основі міжнародно-правових актів, зокрема, Загальної декларації прав людини «Права людини і права народів є неподільними. Не можна сподіватися на забезпечення прав людини, якщо права народу залишаються невизнаними. І навпаки, не зможе суспільство забезпечити права народу, якщо у цьому суспільстві не забезпечені права людини», – зазначив Рефат Чубаров.

Не всі згодні сваритися зі владою
Олег Фомушкін
Олег Фомушкін

Серед тих, хто відгукнувся за заклик Меджлісу, – голова кримської організації Української народної партії Олег Фомушкін. Він повідомив Радіо Свобода, що його однопартійці візьмуть активну участь у мітингу. На їхню думку, тема прав людини сьогодні дуже актуальна для України. Він нагадав, що сьома стаття Загальної декларації прав людини гарантує рівність усіх людей перед законом: «Проте, як ніколи, український народ відчуває свою незахищеність і свавілля з боку влади, для верхівки якої закон не писаний. Ми активно підтримаємо цей захід. Режим, який порушує права людини, приречений на поразку», – заявив керівник місцевої організації УНП Олег Фомушкін.

Але низка опозиційних Меджлісу кримськотатарських організацій, зокрема, «Себат», «Мілі Фірка» і релігійна громада «Сабур» закликали не приходити на цей мітинг, назвавши його «провокацією». Автори звернення заявили, що Меджліс, виводячи людей на вулицю, хоче зруйнувати «взаєморозуміння між новою владою і кримськими татарами», «налаштувати владу проти кримських татар, а кримських татар проти влади».

У Меджлісі ж сподіваються, що мітинг збере кілька тисяч кримчан і не лише татар.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG