Доступність посилання

ТОП новини

Силовики стали рекетирами (огляд преси)


В Україні розпочався новий переділ власності, ключову роль у якому відіграють представники силових відомств, стверджує «Ділова столиця». Видання пише, що протягом останніх місяців у країні розгорнули кампанію з відчуження власності на користь провладних груп впливу. Вимоги силовиків, які приходять на підприємство, стандартні: або щомісячна плата за право продовжувати працювати далі, або частка в бізнесі, що дає можливість отримати повний контроль над фірмою, або перехід бізнесу під крило нового власника. Якщо «рекетирів у погонах» не приборкають, у країні остаточно переможе «закон джунглів», попереджає «Ділова столиця у статті «Слуги свавілля».

Газета «День» пише, що зараз в енергетиці України можна бачити те, що в політиці держави відбудеться років за 10-15. Якщо раніше головними засобами впливу в геополітиці світу були війни, то сьогодні це – економіка і власне енергетика, рушіями яких є нафта й газ. Вже нині Україна почала розраховуватися фактично землею за газ. Свідчення цього, на думку експертів, є Харківські домовленості. Інші висновки та прогнози експертів видання наводить у матеріалі «Два кінці однієї труби».

Віктор Янукович протиснув зміни до Закону «Про Збройні сили України». Тепер, за твердженням дописувача «Газети по-українськи», він без узгодження із парламентом може використовувати українські війська у мирний час. Скажімо, для боротьби з тероризмом або у міжнародних миротворчих операціях. А ще, журналіст переконаний, що Янукович розраховує на армію, якщо протести стануть масовими – як у Єгипті, Лівії та інших арабських країнах. Чи стане військо захищати Президента? Роздуми про це читайте в статті «Армія для Януковича».

Уряд оподаткує музикантів гастрольним збором. Якщо депутати ухвалять в другому читанні відповідний законопроект, концертну данину почнуть брати з артистів вже наступного року. Передбачається, що це поповнить держбюджет щонайменше на 90 млн. грн.. У свою чергу представники шоу-бізнесу переконують, що наміри чиновників доб’ють концертний ринок. Про це пише газета «Вечірні вісті» у публікації «Дотягнулись до зірок».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG