Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: ми за «подарунок» «Газпрому» вже переплатили 7 мільярдів доларів


Україна не потребує «подарунків» від російської компанії «Газпром», водночас керівництво повинне не допустити підписання угоди про українсько-російський газовий консорціум. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив народний депутат від фракції НУНС, лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк, коментуючи заяву голови правління «Газпрому» Олексія Міллера.

«Я хотів би звернутися до наших майбутніх партнерів, зокрема до майбутнього президента Росії, який устами Міллера сказав про «подарунок». Ми не просимо подарунок, ми за цей «подарунок» лише за останні 2 роки переплатили 7 мільярдів доларів. Ми дотуємо російський «Газпром» і російську державу. А ще ми їм на 25 років подарували військову базу на території України. Так що я хочу розібратися, хто кому що дарує», – сказав він.

На думку Яценюка, «єдине, що залишилося в російських інтересах, але що ще поки не в їхніх руках, – це українська газотранспортна система». «Якщо українська влада піде на підписання двостороннього контракту про формування будь-чого – чи то спільного підприємства, чи то консорціуму, чи то угоди про спільну діяльність – не важливо, що це буде, ми втратимо останній актив, що приносить гроші, тому що ГТС приносить гроші», – наголосив він.

За словами політика, необхідно, щоб до переговорів між Україною та Росією долучилися Євросоюз та США, «це можуть бути переговори на чотирьох». На думку Арсенія Яценюка, підтримка європейських партнерів під час переговорів із Росією конче необхідна. «Європарламент минулого тижня чітко задекларував свою підтримку Україні у перемовинах. Але декларація підтримки і реальні дії – це різні речі. В чому ця підтримка повинна бути? Україна повинна мати контракти на транспортування газу з членами ЄС, а не російський «Газпром». Ми забезпечимо такий транзит, але приймання газу повинне бути на українсько-європейському кордоні, а не на російсько-українському», – сказав він і додав, що «якщо Янукович підпише двосторонній консорціум із Росією, це буде останній цвях в його політичну труну».

Напередодні голова правління російського ВАТ «Газпром» Олексій Міллер, коментуючи переговори щодо нових газових угод із Києвом, заявив, що «подарунків» очікувати не варто. «Новорічних подарунків не буде», – сказав він у понеділок.
XS
SM
MD
LG