Доступність посилання

ТОП новини

В українських судах можна використовувати російську мову – рішення КСУ


Конституційний Суд України дозволив використовувати в судах нарівні з державною регіональні мови та мови національних меншин. Це випливає з рішення, ухваленого 13 грудня й оприлюдненого сьогодні за поданням 54 народних депутатів.

«Підстав для визнання неконституційними положень частин 4, 5 статті 12 закону «Про судоустрій і статус суддів» про використання в судах нарівні з державною регіональних мов або мов національних меншин відповідно до закону України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин» у порядку, встановленому процесуальним законом, немає», – йдеться в рішенні КСУ.

У своєму поданні народні депутати зазначили, що оскаржувані ними положення суперечать частині 2 статті 8 та частині 1 статті 10 Конституції України, а також закону про ратифікацію Європейської хартії про регіональні мови або мови меншин.

Зокрема, відповідно до подання, ці акти передбачають, що регіональні мови або мови меншин у судах можуть застосовуватися в судовому процесі тільки на території окремих судових округів і виключно в частині надання дозволу на подання документів і доказів регіональними мовами або мовами меншин.

Водночас, як наголосили депутати, із контексту статті 12 закону «Про працевлаштування і статус суддів» випливає, що застосування в судовому процес всіх мов, визначених у законі «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин», поширюється на територію всієї України без будь-яких обмежень.
XS
SM
MD
LG