Доступність посилання

ТОП новини

В Україні набуває чинності закон про вибори у Верховну Раду


Закон про вибори народних депутатів, підписаний президентом України Віктором Януковичем 8 грудня, сьогодні опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр». Таким чином, закон набув чинності.

Рада ухвалила закон 17 листопада. Згідно з ним, вибори народних депутатів проводитимуть за змішаною системою (50% – за партійними списками та 50% – за мажоритарними округами), із прохідним бар’єром у 5% та без участі блоків.

Закон також встановлює, що 225 депутатів із 450 від загального складу Верховної Ради обираються за пропорційною системою в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій. 225 депутатів обираються в мажоритарних округах.

Згідно з законом, право висувати кандидатів у депутати мають партії та громадяни шляхом самовисування. Закон встановлює, що виборча кампанія триває 90 днів. Згідно із законом, чергові вибори до Верховної Ради відбуваються останньої неділі жовтня п’ятого року повноважень парламенту країни.

Окрім того, у виборчих списках більше не буде графи «Проти всіх».

Верховну Раду нинішнього скликання обирали за пропорційною системою (партійні списки), блоки могли брати участь у виборах. Прохідний бар’єр був 3%.
XS
SM
MD
LG