Доступність посилання

ТОП новини

В міліції беруть хабарі та порушують права людини – Янукович


Київ – Найважливішим випробуванням міліції «на міцність» має стати гідне проведення в Україні футбольного чемпіонату ЄВРО-2012. Про це заявив Президент України Віктор Янукович. Водночас глава держави визнав, що в міліції беруть хабарі та порушують права людини. Правоохоронці кажуть, що це поодинокі випадки. А от міжнародні правозахисники бачать системні проблеми і закликають втрутитися Європейський Союз.

Сьогодні Президент України привітав працівників і ветеранів міліції з професійним святом, яке відзначатимуть 20 грудня. Віктор Янукович заявляє, що саме захищеність громадянина повинна бути визначальним критерієм оцінки роботи міліції, адже в очах людей міліціонер представляє державну владу, повідомляє прес-служба Президента.

Віктор Янукович наголосив на неприпустимості навіть поодиноких випадків порушення закону працівниками міліції – корупційних дій, насильства.

«Українська міліція продовжує катувати і фактично є безкарна»

Слова не повинні розходитися зі справами, наголошують правозахисники. Про масові зловживання української міліції заявляє організація Amnesty International. Сьогодні правозахисники закликали Євросоюз порушити це питання під час саміту в Києві 19 грудня.
Жертв переслідують – це як помста за те, що вони поскаржилися на катування
Amnesty International

«Українська міліція продовжує катувати та вимагати гроші у своїх жертв, і при цьому фактично безкарна. Також це не рідкість, коли жертв переслідують – це як помста за те, що вони поскаржилися на катування», – мовиться у заяві Amnesty International.

Порушення міліції менших масштабів виявила одна з українських громадських організацій. Після того, як в міліцейському відомстві ліквідували управління моніторингу дотримання прав людини, під однойменною назвою була створена громадська асоціація. Туди ж перейшла частина експертів, які працювали в органах. У листопаді цього року вони з іншими неурядовими організаціями провели всеукраїнську кампанію «Міліція під контролем» і підбили підсумки роботи, розповідає голова правління Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Олег Мартиненко.

«Основні порушення – це відсутність вільного доступу громадян у вестибюлі райвідділів, куди і згідно з законом, і відповідно до наказу МВС зобов’язаний бути вільний доступ, при цьому без постового та без питань: куди Вам і навіщо. Відсутність документації на стендах: зразків заяв, адреси прокуратури, їх години прийому тощо. Також присутнє грубе спілкування працівників чергової частини з відвідувачами, які не реагують на питання: куди подати заяву, як вона правильно оформлюється. Не кажучи вже про те, що вони там просто їдять, п’ють та дивляться відео, грають в комп’ютерні ігри під час служби, що категорично забороняється», – розповів Мартиненко.

МВС: є в нас і негідники, але ж є і порядні міліціонери

Українська міліція – не ідеальна, визнає Валентин Ведмідь, начальник управління дозвільної системи Департаменту громадської безпеки МВС України. Але водночас він наголошує, що якість роботи міліції залежить і від самих громадян.
Як належно громадяни хочуть, щоб вона їх захищала, так вона їх і захищає
Валентин Ведмідь

«Як належно громадяни хочуть, щоб вона їх захищала, так вона їх і захищає. Ті громадяни, які звертаються, тих і захищають. І я не кажу, що в нас все так ідеально і всі такі ідеальні міліціонери, але в основному. Ви ж і самі заглядаєте в статистику, читаєте, злочини розслідуються. Так, є в нас і негідники є, але ж є і нормальні порядні міліціонери, які працюють», – сказав Валентин Ведмідь.

На іншу статистику звертає увагу Amnesty International. За даними Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, минулого року туди надійшло 5 тисяч скарг на тортури та інші зловживання з боку міліції, але лише 10 міліціонерів було покарано. Найкращий спосіб зупинити знущання – створити незалежний орган для розслідування злочинів української міліції, радять правозахисники.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG