Доступність посилання

ТОП новини

Українські скаути привезли Віфлеємський вогонь до Балтії


Рига – У переддень Святого Миколая у країнах Балтії відбулася акція «Віфлеємський вогонь миру». Полум’я запалене від Негасимої лампади у церкві, що стоїть на місці народження Ісуса Христа, привезли до Литви, Латвії та Естонії представники української молодіжної організації «Пласт».

У Ризі передача Віфлеємського вогню відбулася у каплиці Церкви Скорботної Божої Матері. Протопресвітер греко-католицької парафії Риги отець Валерій Свілстс зазначив, що вперше напередодні Різдва його парафіяни матимуть і передадуть іншім латвійцям Віфлеємський вогонь миру.

«Цей вогонь принесли юні люди з України, бажаючи нам добра, єднання, любові та радості», – наголосив отець Валерій Свілстс.

Принесли додому свічки, запалені від Віфлеємського вогню місцеві українці та посол України в Латвії Анатолій Олійник. Український дипломат висловив переконання, що Віфлеємський вогонь принесе мир, спокій і злагоду латвійському українству на весь 2012 рік.

Ініціатива австрійців, українці підтримали

Традицію розповсюдження різдвяного символу миру започаткувала у 1986 році австрійська радіокомпанія ORF. Нинішню назву «Віфлеємський вогонь миру» акція отримала після приєднання до неї австрійських скаутів. Українські скаути з «Пласту» також підтримали акцію.

Щороку напередодні Різдва вогонь із Віфлеєму до Європи доставляють літаком у спеціальному конвеєрі австрійські скаути. Зі столиці Австрії – Відня – вогонь миру передають із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого. Подолавши безліч кордонів, Віфлеємський вогонь потрапляє до тих, хто чекає на світло добра й злагоди.

Акція згуртовує українську діаспору
Іванка Гаврилко, керівник осередку українських пластунів, які привезли Віфлеємський вогонь до Латвії, вважає, що ця акція згуртовує українську молодь усього світу.

Адже пластуни передають Віфлеємський вогонь миру не лише українцям Балтії, але й до Німеччини, Білорусі, Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини, Сербії, а також до Великої Британії та США.

«Ця акція для мене – ніби запалення вогню у своєму серці, яке зберігається упродовж усього року. Це єднання з усім християнським світом», – каже Іванка Гаврилко.

У Латвії акція «Віфлеємський вогонь миру» відбувається вже третій рік поспіль завдяки дружнім стосункам між «Пластом» та Українським центром молоді та дітей Латвії.

«Мені дуже приємно бачити у церкві багато молодих людей. Коли молилися усі разом, це таке духовне піднесення, аж дух переймає, – каже керівник Центру Ольга Берга. – Я рада, що з кожним роком у цій акції бере участь усе більше латвійців».

Головна мета не забути знедолених

Член «Пласту» з 1997 року Сашко Свистун наголосив на благодійному аспекті акції. Адже головна її мета – у світлі Різдвяні свята не забути тих, хто не має домівки, сиріт та знедолених.

«Я розцінюю цю акцію, як таке дуже гарне передріздвяне диво, коли люди, незалежно від націй та релігійних конфесій, об’єднуються навколо чогось світлого. Зокрема, про це свідчить український досвід, де ця акція відбувається майже 20 років. Навколо неї єднається все більше людей, відбувається все більше благодійних акцій допомоги дітям-сиротам та людям похилого віку», – повідомив Сашко Свистун.

За словами пластуна, промінчик Віфлеємського вогню з’єднує з усіма, хто є далеко, поєднує з Христом. Вогонь миру понесуть у дитячі притулки, лікарні та церкви, щоб кожен міг запалити його й поставити вдома на різдвяний стіл.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG