Доступність посилання

ТОП новини

Обвинувачення і захист Тимошенко помінялися ролями


Трансляція засідання суду у залі для журналістів
Київ – Апеляційний суд Києва продовжив розгляд скарги колишнього прем’єра Юлії Тимошенко на вирок у справі щодо газових контрактів за її відсутності. Сьогодні захисники лідери партії «Батьківщина» вимагали привезти Тимошенко до суду попри її хворобу, а прокурори вважають це не обов’язковим.

Зранку під Апеляційним судом зібралися понад 500 протестувальників, які вимагають звільнити з-під варти Юлію Тимошенко. У руках – партійна символіка «Батьківщини», «Фронту змін» та Народного Руху України. Окрім захисників Тимошенко, на суд прибула її дочка Євгенія Карр.

500 прихильників Тимошенко зібралися біля Апеляційного суду Києва на її підтримку
500 прихильників Тимошенко зібралися біля Апеляційного суду Києва на її підтримку


Керівник групи захисту колишнього прем’єра Сергій Власенко перед початком засідання повідомив журналістам, що Тимошенко звернулася до керівництва СІЗО із проханням доставити її на судове засідання. Водночас, після відкриття засідання головуюча суддя Олена Сітайло оголосила, що Тимошенко на нього не доставили, і зачитала акт працівників СІЗО про її відмову їхати.

Пізніше Сергій Власенко заявив, що Тимошенко не доставили на засідання з вини працівників слідчого ізолятора. Він також наголосив, що суд і прокуратура «спекулюють» станом її здоров’я.

«Сьогодні, замість того, щоб доставити Тимошенко, оскільки вона не може самостійно пересуватися, керівництво СІЗО склало акт про те, що вона відмовилася встати й піти. А вона не може цього зробити! Вчора вона в заяві попросила організувати доставку з дотриманням рекомендованого їй режиму. Сьогодні ж суддя почала зачитувати якісь агітпропівські матеріали, з усіма діагнозами Юлії Тимошенко, починаючи із серпня, які не мають жодного стосунку до справи. Суддя порушила статтю 155 Кримінального кодексу, яка забороняє розголошувати медичну інформацію», – зазначив б’ютівець.

Саме через розголошення медичної інформації захисники колишнього прем’єра оголосили відвід головуючій судді Олені Сітайло. Прокурор Олександр Микитенко назвав його безпідставним, оскільки, за його словами, суд може зачитувати й долучати медичну інформацію про тих, хто перебуває у межах слідчого ізолятора.

Тимошенко вичерпала своє право – держобвинувачення

Після перерви суд відмовився прийняти відвід Олени Сітайло, і вже незабаром колегія розпочала розгляд можливості слухати апеляцію за відсутності засудженої. Коли суддя Сітайло запитала точку зору обвинувачення, прокурор Олександр Микитенко попросив надати йому час, щоб обдумати й вивчити документи. За півгодини він заявив, що не бачить перешкод для розгляду апеляції Тимошенко без неї. «Тричі у примусовому порядку вона викликалася до суду і відмовлялася їхати. Вважаємо, що своє право вона повністю вичерпала», – підсумував Микитенко.

Після обговорення у нарадчій кімнаті суд вирішив слухати апеляцію на вирок колишнього прем’єра Юлії Тимошенко без неї. Суддя погодилася зі стороною державного обвинувачення: вона послалася на те, що керівництво слідчого ізолятора неодноразово надавало Юлії Тимошенко можливість потрапити на засідання, а також на те, що до суду у встановленому законом порядку не надходило документів про стан здоров’я засудженої.

Без Тимошенко розгляд апеляції є незаконним – адвокати

Адвокат Юрій Сухов вважає мотивацію прокурорів хибною. Він зауважив, що, за інформацією суду, напередодні Тимошенко оглядала медична комісія, однак результатів огляду немає, а держобвинувачення посилається на довідку медкомісії, яка проводила огляд тиждень тому.

Колега Сухова, адвокат Олександр Плахотнюк взагалі заявив, що без Тимошеннко розгляд її апеляції буде незаконним. «Таке враження, що робиться все, щоб усунути Юлію Тимошенко від процесу. Питання про те, чи бажає вона бути на суді, вже зняте. Участь в апеляції підсудного, який виявив таке бажання, є обов’язковим», – наголосив він.

Загалом, на думку Плахотнюка, сьогодні розгляд апеляції Тимошенко не завершиться. «Розгляд не завершиться сьогодні, за будь-яких умов. Хіба що Апеляційний суд Києва вдасться до порушень, які вчиняв Печерський суд, і засідання триватиме до півночі», – сказав він.

Опозиція має йти на вибори об’єднаним списком – відкритий лист Тимошенко

Під час однієї з перерв адвокат Сергій Власенко оприлюднив журналістам відкритого листа Юлії Тимошенко. У ньому колишній прем’єр зокрема закликала опозиційні сили йти на парламентські вибори «об’єднаним списком».

«Звертаюся до всіх лідерів опозиційних партій з уклінним проханням у цій складній ситуації, коли Україну продають з молотка, нарешті по-справжньому, а не в гаслах, об’єднатися і дати на парламентських виборах 2012 року бій правлячій мафії. Вважаю, що по-справжньому реальним може бути тільки об’єднання в єдиний партійний список на основі нейтральної партії і в єдиний список із висунення кандидатів у мажоритарних округах», – процитував лист Власенко.

«Вірю, що опозиція може знайти консенсус без дріб’язкової боротьби за привілеї у списках. Цей список треба оприлюднити заздалегідь і запросити очолити його високоморальну й патріотичну людину такого рівня, як Ліна Костенко», – заявила колишній прем’єр.

Юлія Тимошенко також наголосила, що повідомлення про розкол у партії «Батьківщина» є «свідомою провокацією».

Прокурор Фролова побачила у Тимошенко підбори біля ліжка

Під час перерви у судовому засіданні з журналістами спілкувалася представник державного обвинувачення Лілія Фролова. Вона заявила, що оскільки колишній прем’єр не скористалася можливістю взяти участь у засіданні, це означає, що вона насправді не хоче брати участь у розгляді її скарги. «До суду надійшли медичні документи від керівника медичної частини Лук’янівського СІЗО, які свідчать, що Тимошенко може брати участь у суді у звичайному режимі. Ці документи присутні у залі своїми криками не дали озвучити. Обвинувачення не заперечує проти розгляду справи без Тимошенко, оскільки скільки судом було забезпечено виклик засудженої, але ж вона не бажає з’являтися до суду», – сказала прокурор.

Лілія Фролова також назвала заяви захисту про бажання Тимошенко брати участь у суді «маніпулюванням суспільною свідомістю». «ЗМІ передавали відео з камери, де тримають Юлію Тимошенко. Я звернула увагу, що біля її ліжка стоїть взуття на величезній платформі. Скажіть, чи стала б людина, в якої болить спина від ходіння, взувати підбори?» – сказала вона.

Суд навмисно позбавляє Тимошенко можливості прибути на засідання – захисники

Незабаром після оприлюднення рішення суду розглядати скаргу за відсутності Юлії Тимошенко її адвокати заявили вже про відвід усієї суддівської колегії. «Штучно створені умови для того, щоб позбавити Тимошенко можливості бути присутньою на засіданні. Абсурд якийсь. Людина просить про участь, а її позбавляють цього права», – сказав адвокат Олександр Плахотнюк.

За його словами, рішення про обов’язкову явку колишнього прем’єра на судове засідання ніхто не скасовував. «За такого підходу суду є всі підстави говорити про упередженість суддів», – додав він.

Однак суд прийняти відвід усієї колегії суддів відмовився. «Підстав для відводу не встановлено. До компетенції суду першої інстанції не входить обов’язкова доставка на засідання підсудного, крім випадків погіршення його становища», – оприлюднила рішення суду головуюча суддя Олена Сітайло.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG