Доступність посилання

ТОП новини

Голова Вищої ради юстиції: до зали судового засідання привозили й у візках


Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко допускає доставлення підсудних у залу суду в лежачому стані за наявності такої потреби. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода, коментуючи сьогоднішні події в Апеляційному суді Києва, де розглядають скаргу Юлії Тимошенко на вирок у справі щодо газових контрактів.

«У мене в моїй практиці були такі випадки, коли людина, попри те, що вона є інвалід, хвора, ще якісь підстави, що вона не мала можливості вільно пересуватися. Навіть були такі випадки, коли симулювали стан здоров’я. До зали судового засідання привозили і у візках. Ну, на носилках – ні. Але таке було», – сказав він.

«Згадайте, Іван Дем’янюк, якого судили у Німеччині, який скоїв злочини проти людства, засуджений. Його постійно у візку привозили, і він слухав», – зазначив голова Вищої ради юстиції і додав: «Єдине, щоб людині не завдавати страждання, щоб вона могла усвідомлювати, про що йде мова і сама бажала прийняти участь у розгляді цієї справи. Ось найголовніший критерій».

На запитання, чи може Вища рада юстиції зібратися для обговорення ситуації, що склалася з розглядом скарги Тимошенко, Володимир Колесниченко наголосив, що «Вища рада юстиції не може втручатися у здійснення правосуддя».
XS
SM
MD
LG