Доступність посилання

ТОП новини

СНД хоче посилити роль своїх виборчих спостерігачів


На неформальному «ювілейному» саміті СНД, який відбувається сьогодні в столиці Росії з нагоди 20-річчя створення цього міждержавного об’єднання, вирішено, серед іншого, посилити роль спостерігачів від СНД на парламентських і президентських виборах у країнах-учасницях.

Як заявив після закінчення саміту голова виконавчого комітету СНД Сергій Лебедєв, спостерігачі від цього об’єднання «бачать те, що відбувається в перебігу виборів, очима друзів», тоді як західні спостерігачі, за його словами, «чомусь мають за головну мету знайти недоліки». Він також заявив, що місія спостерігачів СНД «керується принципом об’єктивності і невтручання у внутрішні справи», «чого західні спостерігачі не роблять».

На виборах у країнах колишнього СРСР місії спостерігачів від СНД, як правило, схвально оцінюють перебіг тих виборів, за результатами яких перемагають проросійські діячі, і не бачать на них таких порушень, про які згадують спостережні місії західних країн та організацій. Натомість у разі, коли перемогу здобувають не ті, кого воліла б Москва, місії СНД нерідко знаходять значно більше порушень, ніж західні спостерігачі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG