Доступність посилання

ТОП новини

В ОБСЄ занепокоєні підтвердженням довічного вироку активістові в Киргизстані


Керівник Бюро демократичних інституцій і прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі Янез Ленарчич оприлюднив у вівторок заяву, в якій висловив розчарування рішенням Верховного суду Киргизстану підтвердити вирок довічного ув’язнення активістові узбецької меншини в цій країні Азімджанові Аскарову.

Як мовиться в заяві, у зв’язку з серйозними порушенням права Аскарова на справедливий судовий процес рішення Верховного суду «викликає серйозне занепокоєння здатністю чи бажанням судової системи Киргизстану впоратися з недоліками» в процесі судочинства.

Раніше в вівторок Верховний суд Киргизстану підтвердив вирок довічного ув’язнення відомому діячеві узбецької меншини країни Азімджанові Аскарову, ув’язненому у зв’язку з минулорічним міжетнічним насильством на півдні Киргизстану.

Суд постановив, що вирок Аскарову не можна змінити, бо його вина цілком доведена в перебігу слідства і судового розгляду.

Аскарова і ще сімох киргизьких узбеків у вересні минулого року визнали винними у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі на півдні країни в червні того року і в причетності до вбивства правоохоронця під час міжетнічних сутичок.

За словами правозахисників, Аскаров, який сам очолював правозахисну організацію, документував убивства та підпали будинків (насамперед, помешкань місцевих узбеків) у перебігу заворушень на національному ґрунті, в яких загинули понад 400 людей, перш за все узбеків за національністю. Аскаров відкидає свої причетність до інкримінованих йому злочинів і заявляє, що його справа політично мотивована.
XS
SM
MD
LG