Доступність посилання

ТОП новини

Азаров зустрічається з Путіним


Прем’єр-міністр України Микола Азаров уже по півночі за місцевим часом у ніч на середу продовжував переговори зі своїм російським колегою Володимиром Путіним у підмосковній резиденції голови уряду Росії в Ново-Огарьові.

На початку зустрічі Путін зазначив необхідність розвивати інвестиційну складову торговельно-економічної співпраці двох країн і «далі працювати над енергетикою», повідомляє російське агентство «Інтерфакс».

Азаров у відповідь підтвердив, що керівники енергетичних відомств країн «не сплять, день і ніч працюють, хочуть урегулювати».

Він заявив, що Україна готова «шукати і компромісні рішення, але перш за все взаємно вигідні». Він висловив сподівання, що нинішня зустріч «дасть імпульс до пошуку остаточного рішення».

У переговорах із російського боку також бере участь, зокрема, голова правління російського газового монополіста «Газпром» Олексій Міллер.

Раніше в вівторок Президент України Віктор Янукович зустрівся пізно ввечері зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим наприкінці свого візиту до Москви, де він брав участь у неформальному саміті СНД. Зустріч протривала понад годину в підмосковній резиденції голови російської держави в Горках, після чого Янукович вирушив на летовище, щоб повернутися до Києва, повідомляє агентство УНІАН. Про результати переговорів наразі нічого не повідомляли.

Цього ж дня в Москві зустрічалися й голова правління «Газпрому» Олексій Міллер із міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Бойком; про подробиці цих переговорів теж нічого не повідомили.

Україна домагається від «Газпрому» перегляду умов газових контрактів 2009 року, вважаючи ці умови неринковими. Російська сторона говорить про можливість знизити ціну на газ для України лише за умови участі «Газпрому» в українській газовій галузі на правах власника чи співвласника.

Минулого тижня в Москві пролунала заява, що всупереч раніше зробленим оцінкам новий контракт із Україною в грудні підписано не буде. «Новорічних подарунків не буде», – заявив тоді Міллер.
XS
SM
MD
LG