Доступність посилання

ТОП новини

Чао Ferrari! Європейці не купують дорогих авто


Рим – Італійські виробники розкішних автомобілів у розпачі: стрімко падає продаж Ferrari, Lamborghini та Мaserati. Великі податки на супермашини, суворий податковий контроль за власниками і високі ціни на пальне можуть поставити на коліна цілу галузь. Поки що ринок швидкісних авто тримається завдяки мільярдерам із арабських та азійських країн, але чи вдасться утримати і цих грошовитих клієнтів?

Невелика новина, що падає попит на дорогі розкішні автомобілі. Кілька років поспіль знамениті виробники Ferrari, Lamborghini та їхні партнери тримаються на плаву завдяки багатим покупцям із країн, що стрімко розвиваються. Нині ж, констатують фахівці, ринок цих машин, принаймні в Італії, практично завмер. Ціни на автомобілі класу люкс постійно знижуються, деякі моделі взагалі не можуть збути.

Проблема загострюється у зв’язку із погіршенням економічної ситуації на Апеннінах. Нововведення уряду щодо порятунку державних фінансів обертаються боком для галузі виробництва розкішних авто. А в цій сфері італійці здавна вважаються лідерами у світі.

«Італія рухається у напрямку катастрофи. Виробники переводять підприємства за кордон, бо в рідній країні їм невигідно займатися виробництвом, – зауважує Філіппо Паван Бернаккі, президент асоціації автопродавців Federauto. – З іншого боку, торгівля в стані депресії, промисловість ледь виживає. І саме в цей момент політика повинна сказати своє слово. Ми можемо допомогти порадами, якщо до них прислухаються, але в цей час стагнації країна нагально потребує конкретної політики з розвитку промисловості».

Справа в податках

Стосовно розвитку промисловості, як і піднесення економіки країни, уряд обіцяє зосередити увагу пізніше. А поки що у рамках антикризової програми з 1 січня наступного року в Італії запроваджується суворіша система податкового контролю громадян. За допомогою комп’ютерної програми будуть відстежувати, чи задеклароване майно, прибутки і витрати відповідають сплаченим податкам та рівню життя конкретної особи.

Завдяки такій перевірці вже вдалося вивести на чисту воду 518 власників літаків і 42 тисячі господарів яхт, котрі у податковій декларації вказували річний прибуток держслужбовця, тобто менше, ніж 20 тисяч євро. Вважають, що через такий посилений податковий нагляд дорогі авто купуватимуть ще менше, бо після купівлі шикарного залізного коня ретельно перевірятимуть джерела доходів його власника.

До інших причин низького попиту зараховують і високий річний податок на машини подібного класу. Модель Ferrari 599 випуску 2006 року коштує від 100 тисяч євро, а вже новіші 2010 року за ціною сягають 160 тисяч євро. Так ось, за цю машину щороку слід сплачувати податок у 3 тисячі євро. Для господаря малолітражного Fiat Punto це вважається справедливим: хто має більше, повинен і платити більше.

Та на переконання експертів галузі, цей суперподаток не стільки зачіпає власників дорогих машин, скільки шкодить цілому автосектору. «Фірми з виробництва авто і дочірні підприємства забезпечують роботою 80 тисяч осіб, а така система оподаткування машин може паралізувати усю сферу виробництва», – пояснює виданню La Repubblica Філіппо Паван Бернаккі.

Дорогий бензин

Щороку в Італії продають близько півтори тисячі автомобілів класу люкс, та зі збільшенням податку продаж упав на 15 відсотків. На переконання власника автосалону Ferrari-Maserati Джованні Малаґò, податок на дорогі машини принесе мінімальний прибуток до державної скарбниці.

Зменшення апетиту на Ferrari та Lamborghini провокуює ще й дорогий бензин. Щоб наповнити бензобак пальним ціною майже 2 євро за літр, водієві швидкісного авто доводиться витратити 200 євро. У кризові часи це стало задорого навіть для автомобілістів з товстим гаманцем, кажуть експерти ринку.

З приводу майбутнього своєї галузі автовиробники побоюються також іншої, більш прихованої небезпеки. Відомо, що китайці та їхні азійські сусіди в гонитві за європейською модою купують те, що купують європейці. Але якщо вони побачать, що на Старому континенті носом крутять щодо Ferrari..?

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG