Доступність посилання

ТОП новини

Другий вирок Ходорковському треба переглянути – рада при президенті Росії


Рада з прав людини при президенті Росії рекомендувала сьогодні голові російської держави ініціювати перегляд так званої «другої справи «ЮКОСу», за якою були засуджені колишній керівник нафтової компанії «ЮКОС» Михайло Ходорковський і його бізнес-партнер Платон Лебедєв.

Рада вважає, що Дмитро Медведєв мав би звернутися з ініціативою до генерального прокурора оскаржити цей другий вирок у справі «ЮКОСу», а до Слідчого комітету Росії – поновити розслідування в справі.

Незалежні експерти, яких залучила Рада з прав людини, проаналізувавши всі етапи розслідування і розгляду справи, дійшли висновку, що на них були здійснені «фундаментальні» процесуальні порушення, які свідчать про судову помилку і призвели до помилкового вироку. Зокрема, було явно порушено принцип презумпції невинуватості, повідомила член Ради Тамара Морщакова.

Рішення з приводу цих рекомендацій має ухвалити сам президент Росії Дмитро Медведєв.

Ідеться про кримінальну справу, за якою наприкінці минулого року Ходорковського і Лебедєва засудили до 14 років ув’язнення кожного за звинуваченнями в відмиванні грошей, а також у викраденні 200 мільйонів тон нафти у власної нафтової компанії. Пізніше термін скоротили до 13 років. Цю справу міжнародні правозахисні організації назвали політичною, а Ходорковського і Лебедєва визнають в’язнями сумління.

Ходорковський і Лебедєв уже були засуджені в 2005 році до 8 років ув’язнення за звинуваченнями в інших економічних злочинах, зокрема, ухиленні від податків, теж у зв’язку з діяльністю компанії «ЮКОС». Обидва відкидають звинувачення за обома справами і вважають їх за політичні переслідування. За правилами зарахування термінів ув’язнення обидва мають вийти на волю в 2016 році після їхнього арешту в 2003-му.
XS
SM
MD
LG