Доступність посилання

ТОП новини

Від «золотого унітазу» до позолоченої труни


«Я вам не заздрю», – сказав Віктор Янукович, відповідаючи журналісту Української Правди Мустафі Найєму на запитання про те, чому на фоні економічних проблем держави життя президента України покращується. Глава держави сказав правду, що підчас своєї річної підсумкової прес-конференції робив не часто.

Зрозуміло, що власник «Межигір’я» не може заздрити журналісту, який «живе на одну зарплату. Як же може заздрити пересічному громадянину України той, хто навіть водичкою вітчизняною гребує? Ще один цікавий факт з того ж заходу. На столі у президента стояла вітчизняна «Моршинська», а він пив з-під столу британську «Harrogate». Дехто з журналістів поспішив і з’явилися повідомлення, що пляшка цієї «мінералки» коштує 300 гривень. Пізніше з’ясувалося, що «Harrogate» лише на пару гривень дорожче «Боржомі». Але питання не лише у вартості, а й у тому, що на столі така стояв продукт українського виробника, який, як виявилося, не задовольняє смаків Віктор Януковича.

Немає сенсу запитувати себе звідки така тяга до яскравих імпортних наклейок, як не варто і замилюватися чому хочеться жити не так як решта. Адже відповідь буде тривіальною – тяжке життя та невпорядковане виховання. Як наслідок цих факторів – бажання відчути себе «барином». Утім, водичка – це лише ще одна невеличка ілюстрація до загальної ситуації, яка полягає у тому, що українцям , дійсно, не позаздриш. Адже влада цієї країни на стільки далека від населення, що навіть не розуміє чому журналістів так непокоїть питання про президентські розкоші. І зайвим тому підтвердженням послуговується той факт, що Віктор Янукович на тому ж заході заявив, що вертолітним майданчиком, збудованим у Каневі за 87 мільйонів бюджетних гривень, зможуть користуватися «усі бажаючі». Вочевидь, президент мав на увазі усі 48 мільйонів громадян.

Але не має причин заздрити і самому Януковичу. На прес-конференції він сказав , що немає часу для того, щоб насолоджуватися покращенням власного життя. Крім того, цілком вірогідно, що главі держави бракує не лише часу. Адже відомо, що жага розкошів не буває задоволеною на 100 відсотків. Бажання мати «золотий унітаз» згодом переросте у бажання мати «унітаз діамантовий», а життя, нагадую, обмежене у часі і згадана сантехніка ризикує перетворитися на позолочену труну, таку у якій лежить померлий лідер Північної Кореї Кім Чен Ір.

P.S. Якщо фразу «Я вам не заздрю» тлумачити як погрозу на адресу журналісту, що наважується ставити різкі запитання, то і висновки, звісно, будуть інші. Але не можна у засобах масової інформації закликати до повалення чинної влади.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

XS
SM
MD
LG