Доступність посилання

ТОП новини

Україна й Туреччина наближаються до безвізового режиму


Президент України Віктор Янукович та Президент Туреччини Абдулла Гюль
Київ – Сьогодні Президент України Віктор Янукович прибуває із офіційним візитом до Туреччини. Експерти очікують, що головним наслідком міждержавних переговорів буде скасування візового режиму між Україною й Туреччиною і вважають це зовнішньополітичною перемогою Анкари. А поглиблення культурної співпраці буде найбільш відчутним у Криму.

За словами посла України в Туреччині Сергія Корсунського, в ході візиту планується підписання 10 міждержавних угод, зокрема, у галузі торгівлі, енергетики, освіти, транспорту й культури. Під головуванням Президента України та Прем’єр-міністра Туреччини відбудеться перше засідання Стратегічної ради високого рівня.

На думку голови групи з міжпарламентських зв’язків із Туреччиною, депутата-б'ютівця Євгена Добряка, відносини між Києвом та Анкарою справді вийшли на стратегічний рівень. За його словами, «у нас дуже високий товарообіг, а проблемних питань, у принципі, немає».

На українських будмайданчиках побільшає турків

Експерт у галузі українсько-турецьких стосунків Наталя Талалай вважає, що одним із головних наслідків візиту має стати скасування візового режиму.

«На мій погляд, це насамперед перемога турецької дипломатії. Це дасть можливість розвитку турецького бізнесу в Україні. Що ж до українців, то оскільки візовий режим для нас був доволі спрощеним ( візу ми могли отримати в аеропорту), то тепер нам це дає можливість заощадити 20 євро, які ми за цю візу сплачували», – розповідає вона.

Поглиблення українсько-турецької культурної співпраці найбільше відчують у Криму, стверджує Наталя Талалай. «Саме Турецька республіка надає дуже активну допомогу при побудові мечетей-медресе, а також фінансово підтримує розвиток кримськотатарської мови, – говорить вона. – Соборна мечеть, будівництво якої має розпочатися в Сімферополі в 2013 році, має бути побудована за турецький рахунок».

На думку експертів, турецька будівельна галузь виграє чи не найбільше від поглиблення економічної співпраці. Показово, що саме турецькі будівельники були здебільшого задіяні на будівництві нового стадіону в Донецьку.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG