Доступність посилання

ТОП новини

У Франції схвалили закон про кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірмен


Нижня палата французького парламенту, Національні збори, схвалила законопроект, який має на меті запровадити кримінальну відповідальність за заперечення факту геноциду вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни.

Його ще має розглянути верхня палата французького парламенту – Сенат. Прихильники закону сподіваються, що це відбудеться на початку наступного року, перш ніж у лютому припиняє діяльність нинішнє скликання парламенту, але цей розгляд може протривати значно довше.

Закон у разі набуття чинності передбачає покарання у вигляді штрафу в 45 тисяч євро і ув’язнення на термін до одного року. Схоже покарання у Франції вже давно чекає на тих, хто заперечує, що Голокост був геноцидом євреїв.

Під час обговорення законопроекту біля будівлі парламенту тривала акція протесту, в якій узяли участь близько 4 тисяч громадян Туреччини, які мешкають у Франції.

Напередодні турецький прем’єр Реджеп Тайїп Ердоган заявляв, що ухвалення закону призведе до запровадження санкцій проти Франції.

Париж офіційно визнав убивства вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни геноцидом іще в 2001 році.

Нинішній законопроект формально запроваджує відповідальність за заперечення всіх геноцидів, які визнає Франція, а не тільки геноциду вірмен. 2006 року законопроект про криміналізацію заперечення конкретно геноциду вірмен уже ухвалювався в Національних зборах, але Сенат урешті відкинув його аж через п’ять років, цієї весни.
XS
SM
MD
LG