Доступність посилання

ТОП новини

Дієта проти старіння мозку і нові можливості ДНК


У людини майже усе пов’язанo зі шлунком. Група італійських учених провела дослідження, внаслідок якого з’ясувалося, що сильна дієта може зберегти мозок від старіння. Про це повідомляє інтернет-ресурс Yahoo з посиланням на інформаційне агентство «Ажанс Франс-Прес».

Учені, зокрема, визначили, що калорійно обмежена дієта служить причиною виникнення протеїнових молекул. У свою чергу ці молекули активують гени, які пов’язані з довголіттям та істотним поліпшення функцій мозку.

Дослідник інституту загальної патології у Римі Джовамбатіста Пані зазначає, що нині він разом з колегами намагається віднайти відповідні препарати для активізації протеїнових молекул, щоб домагатися ефекту зберігання мозку від старіння, оминаючи сувору дієту.

У попередніх дослідах учені помітили, що, перебуваючи на дієті, миші демонструють ліпшу пам’ять і меншу агресивність. Однак дослідники не змогли знайти причин цього явища.

Тепер учені віднайшли посередників у вигляді протеїнових молекул, які призупиняють корозію організму. Ще один крок до вічної молодості!

Колір очей за аналізом ДНК. Що далі?

Наука не дає нам можливостей бути сторонніми. Вона продовжує стрясати наш буденний ритм життя. Британський журнал «Нью Саєнтіст» повідомляє про відкриття нових можливостей ДНК.

Група європейських учених під егідою Медичного центру нідерландського університету імені Еразма Ротердамського встановила, що по одній пробі ДНК можна визначити колір очей людини.

Звісно, що першими, хто надзвичайно зацікавився цим відкриттям, були правоохоронні органи щонайменше двох країн. Британські спецслужби без зайвих уволікань взяли на озброєння винайдений метод. За ними в чергу стали криміналісти Нідерландів.

Випробування проводилось на людях із семи європейських країн. Точність результатів у середньому становила 94 відсотки. Нова технологія дозволить також розпізнавати колір волосся.

Нововинайдений метод відкриває шлях до неймовірних, сьогодні поки що фантастичних можливостей, які закладені в ДНК. Чому б не уявити, що врешті-решт наука дійде до встановлення на підставі проби ДНК фотографії обличчя.

Про таке, напевно, мріють не лише криміналісти, а й археологи, антропологи, художники, історики. Тоді весь світ буде знати, як виглядали такі історичні постаті, як Мойсей, княгиня Ольга або Піфагор та інші великі творці далекого минулого. А може, ліпше не знати, як вони виглядали, щоб бодай не зруйнувати наше уявлення про справжніх героїв?

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG