Доступність посилання

ТОП новини

Харчування, ліки і транспорт: підсумки півтерміну Європарламенту


Брюссель – Європейський парламент у нинішньому складі був обраний рівно два з половиною роки тому. Зараз, так би мовити, перебуваючи на півдорозі до нових виборів, саме час глянути, що доброго зробили депутати для своїх виборців, тобто пересічних громадян Європейської співдружності. Радіо Свобода спробувало визначити деякі найвагоміші підсумки.

Від того часу, як у червні 2009 року прямим голосуванням обрали нових депутатів парламенту ЄС, було ухвалено десятки нових законів.

Головний закон, з числа тих, що безпосередньо стосуються європейських споживачів, полягає у тому, що людей ще краще інформуватимуть на етикетках про вміст продуктів харчування та побуту, куплених у крамницях і супермаркетах Євросоюзу. Нові правила вимагатимуть від виробників вказувати детальну й чітку інформацію про енергетичну цінність, вміст жирів, походження та інші дані, включно із можливою небезпекою для людей, схильних до алергії.
Походження свіжого м’яса буде позначене на маркуванні й міститиме інформацію, де тварина вирощувалася
Депутат від Німеччини Ренате Соммер

Особливу увагу приділятимуть м’ясо-молочній продукції, каже депутат від Німеччини Ренате Соммер, що була доповідачем із питань безпеки харчування.

«Походження свіжого м’яса буде чітко позначене на маркуванні й міститиме інформацію, де тварина вирощувалася, – пояснює європейський депутат. – Наступними роками ми матимемо більше таких даних, і це стосуватиметься і яловичини, і баранини, а також свинини й пташиного м’яса».

Кількість конфіскованих підробних ліків зросла вчетверо

Інша добра новина для європейців: ще суворіший контроль продажу медичних препаратів, особливо ліків, які можна купити через інтернет.

Новий закон щодо цього – це нагальна потреба, адже європейські митники констатують, що останніми роками виявляють у чотири рази більше підробних ліків, ніж до 2005 року. Депутати Європарламенту висловилися за провадження новітніх заходів безпеки й захисту медпрепаратів від підробки.

Нарешті, парламент Євросоюзу проголосував за те, щоб зрівняти у правах пасажирів автобусів, річкового та морського транспорту із донині привілейованими користувачами послуг авіакомпаній. Адже навіть при тому, що європейські автобусники зробили подорожі автодорогами доволі комфортними, їх пасажири менш захищені на випадок анулювання чи запізнення, порівняно із авіапасажирами, каже депутат від Італії Антоніо Канчан.
При значних порушеннях графіку на міжнародних рейсах пасажир матиме право на ночівлю до двох діб
Депутат від Італії Антоніо Канчан

«Тепер у разі анулювання або понад двохгодинного спізнення автобуса чи пасажирського човна існуватиме обов’язкове відшкодування половини вартості квитка. А при значних порушеннях графіку на міжнародних рейсах пасажир матиме право на ночівлю до двох діб. Однак це проживання не перевищуватиме вартості 80 євро», – каже європарламентар.

Як бачимо, народні обранці намагаються покращити життя й побут європейським споживачам. Хоча перелічені закони, хоч і ухвалені Європарламентом, проте ще не набрали чинності, бо потребують додаткових процедур у Раді Євросоюзу, національних урядах та парламентах 27 країн-членів. Тож до їх упровадження європейцям ще слід потерпіти, як мінімум, один рік.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG