Доступність посилання

ТОП новини

В Угорщині спрощують умови отримання посвідчення водія


Будапешт – В Угорщині відчутно спрощують умови отримання посвідчення водія найпоширенішої серед автолюбителів категорії «В». Майбутні водії-непрофесіонали сприйняли новину з чималим ентузіазмом. Однак ця вістка навряд чи сподобається тим приватним автошколам, які досі примудрялися непогано заробляти на помилках своїх клієнтів.

Від 1 січня курсантам угорських автошкіл не треба буде здавати досі обов’язковий практичний іспит з водіння на автодромі. А до того часу кожного учня екзаменуватиме його ж персональний інструктор.
Такої перевірки практичних навичок курсанти все ще бояться, наче вогню.

«Дотепер усі, з ким я спілкувалася, казали мені, що іспит з водіння на автодромі – це справжній фільтр, через який пройдуть лише ті щасливці, які, ймовірно, не схиблять і під час водіння у живому транспортному потоці»,розповіла журналістка Клара Діоші, яка досліджує тему безпеки автомобільного руху.

За статистикою, в Угорщині іспит на автодромі за першим разом успішно здають менше половини майбутніх водіїв. На решту учнів чекають повторні тести за додаткову плату. Але чимало невдах уникають «завального» іспиту, кладучи по 100-150 доларів у кишеню своєму інструктору.

У надії подолати корупцію

Відомі й інші випадки корупції. За інформацією голови спілки автошкіл Угорщини Ервіна Райни, у деяких приватних школах автомобілістів замість необхідних 60-70 годин водіння автомобіля, курсанти проводять за кермом тільки половину цього часу, а потім фактично отримують за хабар у «потрібної» людини з поліції ліцензію водія.

Проте левову частку всіх дорожньо-транспортних пригод в Угорщині скоюють навіть не дилетанти. «90% аварій на шляхах відбувається через недотримання правил дорожнього руху, – констатує Ервін Райна. – Невипадково у західних країнах розробляють більш ефективні навчальні програми, виховуючи почуття відповідальності у майбутнього водія на дорозі. Інша проблема – це поява у великих містах шахрайських автошкіл, які зваблюють клієнтів низькими цінами і не дають їм потрібного обсягу знань і навичок».

Досвід інших країн

Нині офіційна плата за навчання на курсах водіїв в Угорщині становить 650-700 доларів. Щоб уникнути шахрайства, спілка автошкіл пропонує обладнати салони учбових автомобілів електронними пристроями, які фіксують дії курсанта і кількість проведеного ним часу за кермом автомобіля та пройдений кілометраж. Така практика вже існує в Латвії, через це, на думку Ервіна Райни, досвід латвійських колег може бути корисним і для угорців.

У свою чергу, Клара Діоші радить взяти до уваги успіхи сусідів: «Наприклад, в Австрії існує кількаступенева система перевірки практичних знань, коли через півроку чи рік після успішного іспиту з водіння по місту водій має ще раз підтвердити високий рівень знань з управління автомобілем», сказала Клара Діоші.

Втім, порівнюючи тамтешні тарифи з місцевими, угорці можуть зауважити, що в Австрії ціни трохи вищі: курс підготовки водія у середньому обходиться австрійцям у 700 євро. Але є й відчутні плюси, бо немає хабарів і відсутні черги при оформленні паперів. А ще в австрійських автошколах курсанти мають пройти обов’язковий у цій країні базовий курс екстремального водіння.

Така «дорожна» політика в Євросоюзі, й зокрема в Австрії, запроваджена недавно. Проте статистика свідчить на користь нововведення, адже кількість аварій у цілому зменшилася на 35%.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG