Доступність посилання

ТОП новини

Іран «готовий до візиту МАГАТЕ»


Представник Ірану в Міжнародному агентстві з атомної енергії Алі Асгар Солтаніє, за повідомленнями, заявив сьогодні, що зустрінеться з керівником інспекційного підрозділу МАГАТЕ в штаб-квартирі агентства в Відні на початку січня, щоб домовитися про візит до Ірану якнайшвидше.

Солтаніє заявив, як цитує його Агентство «Франс-Прес», що Іран повторив своє попередньо надіслане запрошення, хоча й був «розчарований», що інспектори МАГАТЕ не відвідали Іран напередодні оприлюднення минулого місяця звіту про підозрюване збройне призначення частини іранської ядерної програми.

За повідомленням агентства, це повторне запрошення Ірану скептично зустріли західні представники в МАГАТЕ, які висловили сумнів, що Тегеран хоч цього разу пояснить становище з ядерною програмою.

Позавчора Солтаніє повідомив, що Іран запросив Міжнародне агентство з атомної енергії прислати делегацію для переговорів і що Тегеран готовий обговорити «будь-які питання» з приводу занепокоєнь щодо суперечливостей навколо іранської ядерної програми і «працювати для усунення двозначностей і вирішення питання».

Раніше цього року генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано дав знати, що будь-який новий візит представників агентства до Ірану обов’язково заторкуватиме питання щодо дедалі більшого занепокоєння світової спільноти ймовірним воєнним характером іранської ядерної програми.

Іран заявляє, що ця програма суто мирна, але доказів не надає. Нещодавній звіт МАГАТЕ, оприлюднений у листопаді, дійшов висновку, що принаймні попередніми роками частина іранської ядерної програми була очевидно спрямована на створення ядерної зброї.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG