Доступність посилання

ТОП новини

В ООН бойкотували хвилину мовчання за Кім Чен Іром


Сполучені Штати Америки, Японія і більшість країн Європейського Союзу бойкотували сьогодні хвилину мовчання в Генеральній асамблеї ООН за небіжчиком лідером Північної Кореї Кім Чен Іром, який помер у суботу.

Голова Генасамблеї Насер Абдельазіз ан-Насер заявив, що хвилина мовчання є «протокольним» кроком на прохання Північної Кореї.

Неназвані західні дипломати, яких цитують агентства, назвали це прохання «недоречним» і нагадали, що таке ж прохання оголосити хвилину мовчання в Раді безпеки ООН відхилили.

У Північній Кореї нині тривають офіційна жалоба і прощання з тілом керівника країни Кім Чен Іра, про смерть якого минулої суботи в віці 69 чи 70 років, за офіційною версією, від «перевтоми», оголосили в понеділок.

Жалобними заходами керує молодший син небіжчика, приблизно 27-літній Кім Джон Ин, призначений головою державної комісії з похоронів Кім Чен Іра. Його ще за життя батька почали готувати на роль офіційного спадкоємця: призначили на високу посаду, присвоїли йому найвище генеральське звання й стали звеличувати в офіційних засобах інформації й на політзаняттях.

Кім Чен Ір, який керував Північною Кореєю з 1994 року, теж перейняв це керівництво від свого батька, засновника сталіністської соціалістичної держави на півночі Корейського півострова Кім Ір Сена, після його смерті в порядку заздалегідь призначеного наступництва.
XS
SM
MD
LG