Доступність посилання

ТОП новини

Президент Ємену збирається до США


Президент Ємену Алі Абдалла Салех заявив у суботу, що наступними днями виїде до Сполучених Штатів Америки – за його словами, не для лікування після важкого поранення, а щоб «заспокоїти обстановку» в своїй країні напередодні запланованих на лютий президентських виборів.

Салех, який не кандидуватиме на цих виборах, додав, що потім повернеться до Ємену, щоб поновити політичну діяльність уже як опозиціонер до майбутньої влади. Конкретних дат поїздки він не назвав.

У суботу ж повідомили про загибель у Ємені ще восьми учасників протестів унаслідок дій силових структур.

Раніше повідомляли, що Салех потребує серйозного лікування, можливого якраз у США, після важкого поранення під час нападу на його палац у столиці Ємену Сані в червні. Очікували, що він вирушить туди раніше, відразу після підписання наприкінці листопада угоди про передачу влади в Ємені.

За цією угодою, яку розробила Рада співпраці країн Перської затоки, Алі Абдалла Салех передав усю повноту влади в країні своєму віце-президентові Абед-Раббо Мансурові Хаді, але до лютневих президентських виборів залишив за собою президентський титул уже як почесне звання. В обмін на це угода гарантує йому, його родині й найближчому оточенню недоторканність від можливого судового переслідування.

Салех був змушений погодитися на відхід від влади внаслідок масових протестів проти його авторитарної влади, що спалахнули в січні і в перебігу придушень яких загинули кількасот людей. Протести тривають і далі, тепер проти обіцяної йому недоторканності і з вимогами негайного суду над ним.

Алі Абдалла Салех перебував при владі у Ємені близько 33 років – 11 років як президент сучасного об’єднаного Ємену, а перед тим у часи поділу країни він 22 роки керував Північним Єменом.
XS
SM
MD
LG