Доступність посилання

ТОП новини

Більшість християнських церков святкує Різдво


Папа Бенедикт XVII провів службу Божу в надвечір Різдва пізно ввечері в суботу в Ватикані, під час якої він скритикував у своєму казанні комерціалізацію цього свята, одного з головних для християн.

Він, зокрема, закликав дивитися крізь позірний блиск комерційного святкування, що перекриває «справжню радість і справжнє світло», які має нести християнам свято Різдва.

Щоб поберегти здоров’я 84-річного Папи, його провезли по собору Святого Петра на рухомій платформі, а саму службу Божу перенесли з півночі на неділю на пізній вечір суботи.

Також у суботу в Вифлеємі на палестинських територіях, де, за переказами, й народився Ісус Христос, зібралися десятки тисяч людей. Там, виступаючи з казанням у храмі Різдва Господнього, римо-католицький архиєпископ Фуад Тваль, палестинець, згадав про Арабську весну й закликав лідерів арабських країн ставитися до своїх співвітчизників із «мудрістю, проникливістю і духом самовідданості».

Різдво, символічний день народження Ісуса Христа, багато християн святкують 25 грудня.

Цього дня Різдво настає для вірних тих церков, які користуються григоріянським календарем (звичайним громадянським календарем) або так званим новоюліянським, на який перейшла більшість православних церков – він найближчими століттями не відрізнятиметься від григоріянського, але, на відміну від нього, передбачає обчислення дати Великодня за тими ж правилами, що й юліянський календар.

Для православних в Україні, Росії, Сербії, Грузії, частини в Ізраїлі і Йорданії, а також для вірних більшості східно-католицьких церков (зокрема, УГКЦ) і так званих давньосхідних, які досі користуються юліянським календарем, Різдво настане тільки 7 січня за звичайним календарем, що відповідає 25 грудня за юліянським.

А Вірменська апостольська церква, одна з давньосхідних, за давньою традицією святкує Різдво 6 січня.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG