Доступність посилання

ТОП новини

Розшукуваний віце-президент Іраку не бажає суду в Багдаді


Віце-президент Іраку Тарек аль-Гашемі, на якого виданий ордер на арешт за звинуваченням у тероризмі й який переховується від влади, заявив у неділю, що не має наміру прибувати до Багдада на суд над ним.

В інтерв’ю Агентству «Франс-Прес» Гашемі відкинув свою причетність до того, що, як він визнав, його охорона здійснювала напади на іракських діячів, в організації чого звинувачують його самого.

За словами віце-президента, який нині перебуває в мало підконтрольному Багдадові автономному курдському регіоні на півночі країни, він наразі не планує втікати з Іраку, але обміркує таку можливість, якщо його безпека опиниться під загрозою.

У середу прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі закликав владу автономного курдського регіону видати Тарека аль-Гашемі й наголосив, що якби влада курдської автономії не видала віце-президента чи дозволила йому втекти з країни, це «створило б проблеми».

Ордер на арешт Тарека аль-Гашемі за антитерористичним законодавством, виданий у вівторок, розпалив політичну ворожнечу між світським блоком «Аль-Іракія» (Іракський національний рух), який користується підтримкою сунітів і є учасником коаліційного уряду й одним із лідерів якого є сам Гашемі, і прем’єром Іраку, шиїтом Нурі аль-Малікі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG