Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: ГТС – це «всього лише» економічний актив


У Міністерстві закордонних справ України вважають, що українська газотранспортна система має бути акціонована, і виступають за створення газотранспортного консорціуму. Про це в коментарі Інституту Горшеніна заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

«Це всього лише економічний актив, і він повинен працювати», – сказав він і додав: «Не важливо, у чиїй власності. Головне, щоб працював ефективно, щоб приносив гроші в бюджет України, і, головне, зберігав за Україною статус транзитної держави, що ефективно підвищує її політичну вагу в регіоні».

За словами Волошина, «труба в державній власності без газу значно гірше, ніж труба акціонована, але з газом». «Перетворювати економічний актив у фетиш – це смішно», – заявив представник МЗС.

Він також зазначив, що перед нинішньою владою в принципі не стоїть питання про те, створювати чи не створювати газотранспортний консорціум. «Звісно, створювати. Питання лише на яких умовах і що ще плюс до цього хочуть росіяни. От усе, що йде з плюсом, – там складно», – сказав Олег Волошин.

Водночас він наголосив, що мова йде про «тристоронній консорціум за участю європейських компаній і з надійною гарантією того, що цей консорціум не перетвориться в механізм політичного тиску на Україну».

Олег Волошин також заявив, що «Президент і уряд чітко розуміють, які є червоні лінії, які не можна переступати». «Насамперед, це все, що може завадити підписанню в підсумку Угоди про асоціацію й подальшому зближенню з ЄС», – сказав представник МЗС і додав: «Ми готові на всі економічні поступки, ця грань значно гнучкіша. Набагато менш гнучка грань – політичні умови. Ми не можемо пожертвувати принциповими речами, у першу чергу, європейською інтеграцією. Тому, переговори з Росією складні».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG