Доступність посилання

ТОП новини

Данія примусить євроміністрів їздити на громадському транспорті


Брюссель – Після піврічного керування Польщі Радою Євросоюзу, з нового року ця місія перейде до Данії. Визначаючи головні напрямки, представники цієї північної країни наголошують, що боротимуться із кризою й намагатимуться вдихнути у Європейську співдружність більше енергії і поваги до довкілля. Зовнішня політика ЄС за головування Данії зосередиться на країнах Західних Балкан. Слово «Україна» упродовж презентації європейських пріоритетів Данії не прозвучало жодного разу.

Перше півріччя 2012 року Данія, що «стане до керма» у Раді Євросоюзу, спробує примирити й об’єднати держави єврозони із рештою країн співдружності, які не користуються єдиною євровалютою. Після того, як криза вдарила по фінансовій системі об’єднаної Європи, між 17 державами зони євро та іншими 10 країнами стався незначний розкол. Данський міністр з європейських справ Ніколай Ваммен вдається до образних порівнянь, щоб пояснити, що його держава, де євро також не впроваджували, намагатиметься зробити всю співдружність відповідальнішою та єдиною.
Данія хотіла б стати «мостом над розбурханими хвилями»
Ніколай Ваммен

«Криза суттєво вплине на наші плани, і ми зробимо все можливе, щоб убезпечити рух Європи вперед, – каже данський міністр. – Це ключове завдання данського головування: об’єднати держави єврозони з тими, що до неї не входять. Вживаючи назву пісні американських співаків Саймона та Ґарфункеля, Данія хотіла б стати «мостом над розбурханими хвилями».

З огляду на те, що наступного року відзначатиметься 20-річча створення єдиного європейського ринку, Данія намагатиметься його стимулювати, щоб відновити економічне зростання значно сповільнене кризою. З цього випливає наступний напрямок данського головування: зробити Європу екологічно чистою, створивши економіку, орієнтовану на захист довкілля.

Екологія – головна риса головування Данії у ЄС

Данія все ілюструватиме на власному прикладі. Упродовж 6 місяців головування міністри беруть на себе зобов’язання якнайбільше використовувати для зустрічей громадський транспорт. На європейських нарадах вживатимуть тільки питну воду з крану. Півроку Данія також підраховуватиме, скільки за цей час було здійснено викидів вуглецю у атмосферу. Це стосуватиметься тільки автомобілів, задіяних для обслуговування засідань Ради Євросоюзу.
Уся електроенергія для данського головування вироблятиметься вітровими електростанціями, а для всіх трансферів та комунікацій застосовуватимуть тільки екологічно чисті технології.

Останній великий пріоритет Данії – зробити Євросоюз безпечнішим і вагомішим на континенті і в світі. Для цього Копенгаген зосередиться на питаннях розширення ЄС.
Cподіваємося у лютому надати статус кандидата Сербії
Ніколай Ваммен

«Ми з нетерпінням очікуємо продовження переговорів (щодо вступу до ЄС) із Туреччиною та Ісландією, початку переговорів із Чорногорією, запланованих на червень. Ми сподіваємося у лютому надати статус кандидата Сербії, згідно із рішенням останнього саміту Європейської ради», – повідомив міністр Ніколай Ваммен.

Виглядає на те, що Данія приступає до європейських справ із ентузіазмом. Новий уряд цієї країни, так би мовити, повернувся обличчям до Європи ще тоді, коли відмінив рішення попередньої влади встановити тимчасовий митний контроль попри правила «шенгену».

До цього часу, Данія мала авторитет «переконаного євроскептика», бо її колишні уряди активно підтримувалися ультраправими політичними силами країни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG