Доступність посилання

ТОП новини

Іспанська ніч у Київський опері


Київ – До Києва приїхали провідні іспанські оперні виконавці. Вони представлять прем’єрну програму концерт «Іспанська ніч: шедеври світової оперної музики». Він відбудеться 27 січня в Національній опері. Співатимуть закордонні зірки під акомпанемент оркестру Київської опери, диригуватиме Герман Макаренко.

«Український глядач дуже вибагливий і розумний» – саме тому співати в Київській опері приїхали найкращі іспанські виконавці, розповідає посол Іспанії в Україні Хосе Родригес Мояно. Концерт відбувається саме з його ініціативи.

«Сьогодні ми втілюємо нашу давню ідею. Ми дуже хочемо познайомити українського глядача з іспанською культурою поближче, щоб Іспанія стала більш відома й близька для України», – сказав Хосе Родригес Мояно.

Сарсуела в Україні

Автором ідеї концерту «Іспанська ніч» є знаменита оперна виконавиця Етері Ламоріс. Вона дочка відомої в Радянському Союзі грузинської співачки Ламарі Чконія, і хоч народилася в Києві, але вже довгий час живе в Іспанії. Етері Ламоріс гастролює по всьому світу, виступає в італійській «Ла Скалі» та австрійській «Штатсопері». За її словами, створити концерт лише з музики іспанських композиторів – це для неї давня мрія.

«У такій кількості іспанська музика в Україні ще ніколи не виконувалася. Це повністю новий матеріал для київського оркестру, і вони з ним упоралися дуже добре. Будуть виконані найвідоміші іспанські твори, їх дуже приємно слухати і легко розуміти. Створюючи цю програму ми думали так: якщо в залі сидить хоч одна людина, яка не знає чи не любить оперу, навіть вона має отримати від концерту велику радість. У концерті немає оперного драматизму, у нас все буде дуже веселе, дуже іспанське і темпераментне», – переконує Етері Ламоріс.

Представити концерт «Іспанська ніч» і в інших оперних театрах України, крім київського, сподіваються його ініціатори. Крім того, програмою вже зацікавилися в європейських країнах, говорить організатор з українського боку Олексій Корнєєв. Тож, українським глядачам пощастило, що прем’єра відбудеться саме в Києві, зауважує він.

«Цю програму, напевно, покажуть в Іспанії, Португалії, Франції та Швеції. Це крім того, що іспанський посол в Україні пан Хосе Родригес Мояно має ідею представити концерт у Донецьку, Одесі, Дніпропетровську та Харкові. Виконуватимуться твори в такому оперному жанрі як «сарсуела». «Це типова іспанська, можна сказати, оперета. Але вона ставиться на найбільших і найкращих оперних сценах світу», – розповів Корнєєв.

На концерті будуть виконані твори іспанських композиторів Мануеля де Фальї, Хіронімо Хіменеса, Федеріко Морено Торроби та інших.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG