Доступність посилання

ТОП новини

Виробничі потужності Донеччини на рівні кам’яного віку – експерт


Донецьк – У Донецьку готуються до складного року. Експерти говорять, що область відстає за інвестиціями від решти країни, бо не запроваджує нові технології. Тож невелике покращення економічних показників цього року може бути швидко перекресленим затяжною економічною кризою в світі, і як наслідок, в Україні.

Голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів Олександр Кендюхов упевнений, що поступове повернення до докризових показників ще не свідчить про реальні зміни в економіці області.

«Ризики 2012-го пов’язані перш за все з тим, що наша індустріальна аграрна структура виробничої бази Донеччини є вкрай залежною від зрушень у світовій економіці, в постіндустріальних країнах. І якщо там скоротиться споживання, то в Донецькій області, в секторі, який є обслуговуючим стосовно постіндустріальних економік, буде скорочуватися виробництво. Мабуть, тисячі людей у такому випадку можуть залишитися без засобів до життя», – заявив Олександр Кендюхов.

Експерт додав, що змін в інвестиційному кліматі поки не вбачається, тож сплеску інвестицій у наш регіон він не спрогнозував.

Зокрема, про інвестиції також розповів Юрій Макогон, директор Донецького філіалу Національного інституту стратегічних досліджень. Він зазначив, що при 5 мільярдах прямих іноземних інвестицій в Україну цього року, з самої держави пішло 6 мільярдів доларів. При чому 90% з них – на Кіпр.

Немає передових технологій

«Якщо подивитися, як ми виглядаємо на фоні України, то взагалі-то дуже мало. Якщо порівнювати, то Дніпропетровська область – це майже 17% від всеукраїнського обсягу інвестицій, а нам належить менше 5. Не відповідна наша частка 25% по промисловому потенціалу і Україні, чверть, 22% експорту з Донецької області в Україні й всього менше, ніж 5% інвестицій в Донецьку область. Пояснення таке: у нас тут немає передових технологій, немає інноваційних галузей», – вважає Юрій Макогон.

Завідувач відділу Інституту еконмоіки промисловості НАН України В’ячеслав Ляшенко підтвердив тезу про старі виробничі потужності і розкритикував нові.

«Ми зводимо, ось розрекламували, нову доменну піч у Єнакієво. Доменна піч – це кам’яний вік, перехід від кам’яного до залізного віку. Виплавка чавуна. Ми пишаємося цими успіхами, що ось ми вписуємося вже у залізний вік, будуючи нові домни. Якщо б це дійсно була технологія, скажімо, прямого поновлення заліза з руди, то можна було б казати про якісь сучасні тенденції. Але коли це доменні печі, і ми цим пишаємося, дозвольте, це не зовсім вже відповідає тому, що за вікном у світі відбувається», – сказав В’ячеслав Ляшенко.

Експерти зійшлися на думці, що дуже велика ймовірність другої хвилі рецесії в світі. Затяжна підготовка до Євро-2012, яку держава профінансувала на 90% замість запланованих 50, дефіцитний бюджет та зовнішній борг України – всі ці фактори не можуть не відбитися на економіці України в 2012 році.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG