Доступність посилання

ТОП новини

Амністія за вбивство студента, довічне – за міліціонера


Прокуратура вимагає довічного ув’язнення для мешканця села Семиполки Віталія Запорожця, який із мисливської рушниці застрелив майора міліції. Хоча односельці кажуть, що міліціонер тероризував їх. Справа навіть не в тому, що вони кажуть, а в тому що роблять: збирають гроші на адвокатів, пікетують суд. Схоже, міліціонер їх таки справді дістав. Сподіваюся, ніхто, крім працівників прокуратури, не буде казати, що міліціонерові дісталося якесь неправильне, бандитське село?..

Водночас, одного з міліціонерів, винних у загибелі в Шевченківському райвідділі столиці в травні 2010-го студента Ігоря Індила, вже амністували. Цей так би мовити правоохоронець не перевірив, на підставі чого був запроторений до «мавпятнику» хлопець, не викликав швидку, коли той кілька годин помирав на його очах. Саме в цю ніч Ігорю мало виповнитися 20 років.

Ми живемо в державі, де репресивний апарат в рази чисельніший та дорожчий за армію (за словами Степана Гавриша, на різноманітних правоохоронців з держбюджету пішло 22 млрд. грн.., тоді як на оборону – 8,2).
При цьому, за даними правозахисників, за десять місяців цього року в райвідділах міліції загинули 32 особи, минулого – 19. І за таких умов амністують міліціонера-вбивцю, а вбивці міліціонера хочуть дати довічне! І хтось після цього вірить у те, що влада справді хоче щось змінити?! Навпаки, подібним чином влада дає зрозуміти: в подібній ситуації вона на боці репресивних органів, а не громадян.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

XS
SM
MD
LG