Доступність посилання

ТОП новини

CША та Пакистан: фаза обмежених відносин


Безпілотний літальний апарат Predator
Нью-Йорк – Відносини Сполучених Штатів із Пакистаном останнім часом погіршилися, констатують оглядачі. На їхню думку, ці стосунки позначаються на співпраці у галузі безпеки. Тепер Вашингтон прагне зберегти бодай обмежений альянс із Ісламабадом, принаймні, у боротьбі з тероризмом.

На вимогу Ісламабада Сполучені Штати припинили рейди безпілотників, які атакували бази терористичної мережі Аль-Каїда на південному заході Пакистану, біля кордону з Афганістаном. Безпілотники з ракетами – це, фактично, невеличкі бомбардувальники, керовані з території США. Якщо торік здійснили 117 польотів безпілотників, то цього року майже удвічі менше. А від 16 листопада їх тимчасово припинили.

Американці також зменшують кількість своїх розвідників на території Пакистану. Ісламабад вимагає збільшити на десятки мільйонів доларів транзитну плату за тисячі вантажівок, які транспортують крізь пакистанську територію спорядження й боєприпаси для союзних військ в Афганістані.

Скорочення американської допомоги

Звичайно, десятки мільйонів – це дрібниця на тлі семи мільярдів доларів американської допомоги, отриманої Пакистаном за останнє десятиріччя. Допомогу, як повідомляє телемережа новин «Фокс ньюс», рішучим чином скоротять. Ерік Шмітт, оглядач газети «Нью-Йорк таймс», який щойно повернувся з Пакистану, відзначає різні погляди сторін на співпрацю.

«Я був вражений тоном як американських, так і пакистанських урядовців. Усі вони вважають, що нині йдеться про нову фазу відносин. Це більш обмежена фаза, коли йдеться про скорочення кількості польотів безпілотників, скорочення американської допомоги у сфері безпеки, зменшення кількості в’їзних віз для американців. Обидві сторони дивляться на ситуацію по-різному, розбиваючи її на окремі епізоди, крок за кроком, замість стратегічних відносин», – зауважує оглядач.

Шмітт наводить думку неназваного високопосадовця у Вашингтоні. За його словами, завершилася та частина двосторонніх відносин, яка тривала після терактів у Нью-Йорку, скоєних 11 вересня 2001 року. Пакистан чітко сказав, що настала переоцінка стосунків. Ісламабад був обурений операцією американських десантників, які вбили Усаму бін Ладена на території Пакистану. Це і започаткувало кризу відносин.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG