Доступність посилання

ТОП новини

Міллер: Україна оцінює ГТС у 20 мільярдів доларів і хоче знижку на газ у 9 мільярдів


Україна оцінила вартість своєї газотранспортної системи у 20 мільярдів доларів, заявив голова правління російського «Газпрому» Олексій Міллер на зустрічі з прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним.

Водночас Міллер додав, що потрібно ще внести досить великі кошти для модернізації української ГТС. Він додав, що оцінки коштів, потрібних для модернізації ГТС України, називаються різні – від 2–3 мільярдів євро до 7–8 мільярдів євро.

За його словами, Україна в газових переговорах пов’язує зі створенням газотранспортного консорціуму отримання від Росії знижки в ціні на газ – за нинішнього обсягу купівлі в 40 мільярдів кубометрів ця знижка мала б становити 9 мільярдів доларів на рік.

Відтак Путін доручив Міллерові продовжити переговори з Україною про створення газотранспортного консорціуму, виходячи з того, що, як він сказав, «Україна була, є і, сподіваюся залишиться нашим стратегічним партнером у цій частині нашої спільної роботи» для задоволення дедалі більших потреб європейських споживачів російського газу.

У «Газпромі» раніше давали знати, що можуть піти на зниження ціни на газ для України за умови, що отримають контроль над українською ГТС на правах власності чи співвласності, створивши для цього газотранспортний консорціум.
XS
SM
MD
LG