Доступність посилання

ТОП новини

Чавес знову замислився про «руку США»


Вашингтон – «Теорії змов» старі, як світ. Від нібито збитих американськими літаками інопланетян до конспірологічних пояснень терактів 11 вересня 2001 року. Завжди знаходяться конспірологи, які з тих чи інших причин готові переконувати у найбезглуздіших версіях. До лав міфотворців належить і президент Венесуели Уго Чавес. Зазначивши, що у Латинській Америці чимало лідерів, хворих на онкологію, Чавес знову замислився про «руку США».

Після того, як минулого тижня стало відомо, що президент Аргентини Кристина Кірчнер захворіла на рак щитовидної залози, венесуелький президент Уго Чавес заговорив про те, що у США нібито могли винайти спосіб заразити латиноамериканських лідерів на рак.

Чавес мало чим здивує, його спірні твердження та звинувачення проти Америки лунають настільки довго і часто, що до цього звикли. Сам Чавес також хворіє на рак, у червні минулого року кубинські лікарі видалили у нього пухлину. Найновіша гучна заява соціалістичного лідера Венесуели не є звинуваченням, це просто – думки вголос, запевняє Чавес.

«Це дуже, дуже дивно…»

«Це дуже важко пояснити, за законом ймовірності, наприклад – ... Те, що відбувається з декотрими з нас у Латинській Америці, принаймні, це дивно, дуже дивно. Я не хочу запускати якесь звинувачення, ні», – каже президент Венесуели.

Президент Чавес, президент Аргентини, президент Бразилії Дільма Русефф, президент Парагваю Лупе та колишній президент Бразилії Лула да Сільва – в усіх цих політиків виникали онкологічні проблеми. Всі ці лідери також є політиками лівого спрямування. Чавес не виключає різних версій.

«Було б дивно, якби вони розробили технологію, щоб викликати рак, і ніхто не знав про це досі? І ми б дізналися про це за 50, або хто знає, скільки років? Я не знаю. Я просто роздумую, але це дуже, дуже дивно, що у нас всіх є рак», – поділився думками Уго Чавес.

Уго Чавес нагадав слова свого кумира Фіделя Кастро, який підкинув йому думку про те, що «злі американці» займаються розробками для усунення тих політиків, які їм не подобаються.

«... маленька голка, і вони вводять у вас я не знаю що»

«Фідель завжди говорив мені – зважай! Ці люди розробили технологію. Ти дуже необережний! Будь обережним, що ти їси, що вони дають тобі в їжу ... маленька голка, і вони вводять у вас я не знаю що», – розповів Чавес.

Прогноз президента Аргенини Кірчнер дуже добрий. Лікарі кажуть, що після операції вона не потребуватиме хіміотерапії чи опромінення. Водночас венесуельський президент закликав бути уважнішим свого друга та союзника, керівника Болівії Ево Моралеса.
  • Зображення 16x9

    Ірина Халупа

    На Радіо Свобода від 1990 року. Редактор і ведуча передач «Україна і світ», «52:30 у різних вимірах», «Вечірня Свобода», «Українське коло», «30 хвилин у різних вимірах». У 2001–2007 роках заступник директора Української редакції. 2007–2011 роки – директор редакції. Жила в п’яти країнах. Люблю мови, подорожувати, українську літературу 1920-30-х років, мистецтво та старі фільми. Не терплю фальш і брехню. Щоб не збожеволіти від української політики – вишиваю.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG