Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль і палестинці відновлюють діалог


Ізраїль і Палестинська адміністрація уперше за більш як річний період проведуть діалог – вони обговорять перспективи відновлення мирних переговорів. Зустріч представників обох сторін відбудеться в столиці Йорданії Аммані за сприяння квартету міжнародних посередників – Євросоюзу, Росії, ООН і США.

Президент Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас називає 26 січня граничним терміном для відновлення мирних переговорів.

«Це час, про який ми говорили. Міжнародний квартет заявив ще 26 вересня, що через три місяці він наблизить сторони до відновлення переговорів. Якщо ці зусилля не увінчаються успіхом, 26 січня ми говоритимемо по-іншому», – наголосив палестинський лідер.

Речник ізраїльського уряду висловив сподівання на відновлення мирного процесу і подякував королю Йорданії за його зусилля в цьому напрямку.

Держсекретар США Гілларі Клінтон привітала відновлення діалогу і наголосила, що нинішній статус-кво є нестійким.

Мирні переговори між Ізраїлем і палестинцями, які відбувалися за підтримки США, перервалися у вересні 2010 року. Палестинці тоді заявили, що знову сядуть за стіл переговорів, якщо Ізраїль заморозить нове житлове будівництво в єврейських поселеннях на Західному березі Йордану і в Східному Єрусалимі. Ізраїль наголошує, що переговори повинні відновитися без попередніх умов.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG