Доступність посилання

ТОП новини

Євро відзначає 10 років


Десять років тому, 1 січня 2002 року, у дванадцяти країнах Євросоюзу в обіг запровадили євро.

Як пише Deutsche Welle, «в середині грудня 2001 року жителі 12 країн Євросоюзу вперше тримали у руках євро»: кожен отримав так званий «початковий набір», аби ознайомитися з монетами, які від першого січня 2002 року мали стати офіційною готівкою єврозони.

У 1998 році у Франкфурті-на-Майні заснували Європейський центральний банк, головним завданням якого залишається забезпечення стабільності євро.

4 січня 1999 року, коли євро почали використовувати для безготівкових розрахунків поряд з національними валютами країн єврозони, його курс становив 1,18 долара.

Нині країни єврозони, яких є 17, переживають кризу. Причиною тому – проблеми у деяких країн-членів, зокрема у Греції. Як заявив журналістам Тео Вайгель, який у 90-х, будучи міністром фінансів ФРН, брав участь у перемовинах щодо запровадження євро, Греції «було не місце у економічному і валютному союзі». Нині керівництво Євросоюзу очікує від цієї країни різкого скорочення витрат – в обмін на реалізацію кредитної угоди з ЄС, яка включає 130-мільярдний пакет допомоги. Від цього значною мірою залежить майбутнє євро.
XS
SM
MD
LG