Доступність посилання

ТОП новини

Республіканці шукають суперника для Обами


Нью-Йорк – У США республіканці починають вибори кандидата на Президента. Республіканська партія шукає суперника для нинішнього глави Білого Дому, демократа Барака Обами. Перший штат, де республіканці визначатимуть свого кандидата – штат Айова, населення якого становить майже 3 мільйони осіб.

Семеро претендентів змагаються за голоси республіканців Айови, але за даними мало не щоденних опитувань громадської думки, реальні шанси на успіх мають лише троє. Очолює список Мітт Ромні, колишній губернатор штату Массачусетс. Його підтримує майже чверть республіканців Айови. Лідерові у потилицю дихає Рон Пол, конгресмен від Техасу. Він сповідує ідеї вкрай консервативної правиці Республіканської партії і за нього ладні голосувати 22 відсотки виборців. На третьому місці поки що Рік Санторум, колишній сенатор від Пенсільванії. За ним 15 відсотків опитуваних.

Усі претенденти негативно оцінюють діяльність президента Барака Обами, зокрема, з огляду на високий рівень безробіття, 8,6 відсотка, на тлі економічної рецесії. Мітт Ромні цікавиться у виборців: «Коли вам краще жилося – чотири роки тому чи нині?». Саме це запитання свого часу привело до Білого дому Рональда Рейгана. Ромні підкреслює відмінність своїх поглядів від поглядів Обами.

«Я не бажаю, цитуючи Президента, «фундаментально перетворювати Америку». Я не хочу перетворювати нас на щось непритаманне нам. Я прагну повернення до тих принципів, які зробили нас надією світу. Ми надалі є містом, що сяє на пагорбі», – переконував Мітт Ромні.

Після Айови – вибори серед республіканців ще у трьох штатах

Зі свого боку, Барак Обама вважає свою діяльність успішною. Про це він заявив, підсумки минулого року.

«Минулий рік приніс великі виклики й великий прогрес нашій країні. Ми закінчили одну війну і почали завершувати другу… Ми завдали нищівного удару (терористичній мережі) Аль-Каїда...Ми підтримали наших друзів і союзників у світі у період стихійних катастроф і революцій. Ми почали бачити ознаки економічного відновлення вдома всупереч тому, що чимало американців все ще зазнають труднощів, прагнучи поліпшити життя», – зазначив Барак Обама.

У січні первинні вибори серед республіканців відбудуться ще у трьох штатах і успіх в Айові може допомогти переможцеві у просуванні своєї кандидатури.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG