Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані засудили дочку колишнього президента


В Ірані за «антидержавну пропаганду» під час акцій протесту у 2009 році засудили Фаезе Гашемі Рафсанджані – дочку колишнього президента Акбара Гашемі Рафсанджані. Окрім покарання у вигляді 6 місяців за ґратами, суд також заборонив їй у найближчі 5 років займатися політичною діяльністю.

Рафсанджані арештували незабаром після мітингів, які відбулися в Ірані відразу після проведення президентських виборів, на яких переміг Махмуд Ахмадінеджад. Його опоненти тоді заявили, що результати вибрів сфальсифікували.

Нині захист Рафсанджані має 20 днів, щоб оскаржити рішення суду.

Днями брат Акбара Гашемі Рафсанджані повідомив, що в Ірані закрили інтернет-сайт колишнього президента.

Перед цим судових переслідувань зазнавали син Акбара Гашемі Рафсанджані та один із його онуків, теж за звинуваченнями в причетності до тих протестів.

Акбар Гашемі Рафсанджані, впливовий політичний і релігійний діяч помірковано реформаторського спрямування, був президентом Ірану в 1989–1997 роках. На виборах 2009 року аятола Акбар Гашемі Рафсанджані підтримував одного з опозиційних кандидатів, а після виборів виступив із критикою дій влади, яка жорстоко розганяла демонстрації і переслідувала їхніх учасників. Проте останнім часом, за повідомленнями, колишній президент припинив відкриту підтримку опозиції.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG