Доступність посилання

ТОП новини

2012 рік у Латвії: під знаком референдуму з надання російській мові статусу державної


Рига Доля Латвії у 2012 році буде тісно пов’язана з економічною та політичною ситуацію в Європі. Також, на думку експертів, значний вплив на політичний розклад в країні матиме референдум з приводу надання російській мові статусу державної. Пересічні ж латвійці очікують на краще зміни або ж на відсутність поганих у 2012 році.

Минулий рік у Латвії був насичений політичними подіями. Відбувся референдум з розпуску парламенту, пройшли президентські й позачергові парламентські вибори, збір підписів з переведення шкіл національних меншин на латиську мову навчання, а потім з приводу внесення змін до Конституції ЛР, що передбачають двомовність.

Рік, що наступив, також не обіцяє політичного затишшя. Вже 18 лютого цього року у Латвії відбудеться референдум щодо надання російській мові статусу державної, який, на думку політолога Філіпа Раєвського, серйозно вплине на політичну ситуацію в країні.

«Не зможемо об’єднатися – наше місце займуть інші»

Президент Латвії Андріс Берзиньш вважає, що ті громадяни, які на референдумі висловляться за внесення змін до Конституції щодо запровадження двомовності, голосуватимуть проти Латвії як держави.

«20 років незалежності засвідчили, що Латвія може стати країною з єдиним народом, однак інтеграції та формування єдиної нації лише на підставі знання мови не достатньо. Загальні цінності, взаємна повага, людське розуміння й терпимість – ось ті основи, на яких ми повинні будувати майбутнє Латвії. Якщо не зможемо об’єднатися, то наше місце займуть інші», – наголосив президент.

Поет, перший посол Латвії в Росії Яніс Петерс зауважив, що російська мова у Латвії вже є «мовою культури, релігії, ЗМІ, науки, мовою приватного спілкування, тому у цій ситуації вимагати для неї статус державної є нахабством».

Економічне зростання сповільниться

Наразі політична активність залежить від економічної ситуації в країні. Експерти зауважують, що в цьому контексті у Латвії, якій вдалося за достатньо короткий термін вийти із глибокої рецесії, сповільниться темп зростання економіки.

На думку політолога Івара Іябса, головні ризики будуть за кордоном, а рецесія, яка очікується в Європі, торкнеться й Латвії.

На важливості для Латвії збереження єврозони наполягає економіст Мартиньш Казакс.«Якщо єврозона розвиватиметься у цьому році без суттєвих негативних сюрпризів, то ми можемо сподіватися на економічний розвиток у Латвії. Однак такого швидкого зростання експорту, як у минулі роки у Латвії не буде»,зазначив він.

Незважаючи на те, що окремі події за кордоном змушують дивитися у майбутнє із занепокоєнням, пересічні латвійці оптимістичніші у своїх очікуваннях на 2012 рік, ніж були у минулому.

Дані опитування, проведеного «Swedbank» засвідчили, що в особистому житті жителі Латвії сподіваються у цьому році здобути нові знання й навички, відкрити власний бізнес, покращити свій фізичний стан здоров’я, більше подорожувати.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG