Доступність посилання

ТОП новини

США скорочують військові витрати


Виступ президента США Барака Обами у Пентагоні, Вашингтон, 5 січня 2011
Виступ президента США Барака Обами у Пентагоні, Вашингтон, 5 січня 2011
Нью-Йорк – Сполучені Штати скорочують свої військові витрати, повідомив Президент Барак Обама. Разом із міністром оборони Леоном Панеттою Обама підкреслив, що урізання бюджету Пентагону обумовлене рішенням Конгресу про загальне зменшення федеральних видатків. Це стосується і оборонних статей. Водночас Президент запевнив країну, що збалансоване й ретельно зважене скорочення не знизить рівня національної безпеки.

Нова оборонна стратегія передбачає більшу американську військову присутність в Азійсько-тихоокеанському регіоні, скорочення Збройних Сил в Європі за умов загального зменшення оборонних видатків на понад 450 мільярдів доларів упродовж наступних десяти років. Барак Обама висловив своє бачення принципів нової стратегії.

«Зважуючи на реалії після війн в Іраку та Афганістані, ми зможемо гарантувати нашу безпеку зі значно меншими Збройними Силами. Ми й надалі позбуватимемося застарілих систем часів Холодної війни, щоб збільшити фінансування майбутніх потреб, включно з такими, як розвідка, боротьба з тероризмом, протистояння зброї масового знищення, а також можливість оперувати за умов, коли противник намагається перекрити нам доступ», – заявив Барак Обама.

Збройні Сили майбутнього

Президент додав, що американські Збройні Сили будуть компактнішими, але світ мусить усвідомлювати, що Сполучені Штати підтримують свою військову перевагу. Збройні Сили стануть мобільнішими, гнучкішими, здатними діяти в будь-яких надзвичайних обставинах і відповідати на будь-які загрози.

Міністр оборони США Леон Панетта у своєму виступі зробив наголос на модернізації війська.

«Збройні Сили Сполучених Штатів буде кількісно зменшено, але велика потужність їх полягатиме у тому, що вони будуть більш мобільними, здатними швидко розгортатися, інноваційними і технологічно досконалими. Це – Збройні Сили майбутнього», – сказав Леон Панетта.

Принципи нової стратегії викладено у щойно оприлюдненій доповіді під назвою «Підтримуючи глобальне лідерство Сполучених Штатів: оборонні пріоритети для 21 століття».

На думку оглядачів, рішення Президента Обами особисто оголосити нову стратегію підкреслює політичний вимір дискусії щодо урізання оборонних видатків.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG