Доступність посилання

ТОП новини

В ООН бачать можливу незаконність амністії колишнім керівникам Ємену


Верховний комісар ООН із прав людини Наві Піллей заявила в п’ятницю, що амністія можливим воєнним злочинцям і порушникам прав людини за умовами угоди про передачу влади в Ємені може суперечити міжнародному праву.

Як мовиться в її заяві, міжнародне право і політика ООН із цього питання однозначні: «Амністії неприпустимі, якщо вони перешкоджають притягненню до відповідальності осіб, які можуть нести кримінальну відповідальність за міжнародні злочини, як-то воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид чи тяжкі порушення прав людини».

Наві Піллей раніше звинувачувала силові структури влади Ємену в застосуванні бойових боєприпасів проти беззбройних демонстрантів і заявляла, що авторитарний президент країни Алі Абдалла Салех не повинен отримувати амністію за угодою про його відхід від влади.

За цією угодою, яку розробила Рада співпраці країн Перської затоки й яку підписали наприкінці листопада, Алі Абдалла Салех передав усю повноту влади в країні своєму віце-президентові Абед-Раббо Мансурові Хаді, але до лютневих президентських виборів залишив за собою президентський титул уже як почесне звання. В обмін на це угода гарантує йому, його родині й найближчому оточенню недоторканність від можливого судового переслідування.

Салех був змушений погодитися на відхід від влади внаслідок масових протестів проти його авторитарної влади, що спалахнули в січні і в перебігу придушень яких загинули кількасот людей. Протести тривають і далі, тепер проти обіцяної йому недоторканності і з вимогами негайного суду над ним.

Алі Абдалла Салех перебував при владі у Ємені близько 33 років – 11 років як президент сучасного об’єднаного Ємену, а перед тим у часи поділу країни він 22 роки керував Північним Єменом.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG