Доступність посилання

ТОП новини

У Сирії тривають бойові сутички й гинуть люди


Принаймні 11 сирійських військових загинули в неділю в боях із колишніми колегами, які перейшли на бік супротивників авторитарного режиму президента Башара аль-Асада, не бажаючи брати участь у придушенні протестів, у провінції Дераа, повідомили сирійські правозахисники.

Про можливі жертви серед цивільних цього дня даних іще немає. Протягом суботи в різних місцях Сирії внаслідок дій силових структур загинуло понад 20 цивільних людей.

У неділю ж Ліга арабських держав на своєму засіданні розглядає роботу місії ЛАД, що працює в Сирії з кінця грудня і має за завдання перевірити виконання сирійською владою своєї обіцянки припинити насильство проти учасників противладних протестів за мирним планом ЛАД.

Правозахисники закликали Лігу арабських держав визнати, що місія провалила це завдання. Вони також вимагають, щоб сирійське питання передали на розгляд і реагування ООН.

Із іншого боку, прем’єр-міністр Катару шейх Хамад бін Джасім ат-Тані заявляв, що влада Сирії не виконала умов мирного плану: вона не вивела свої війська з міст і не припинила вбивати людей.

У перебігу приблизно десяти місяців масових протестів і повстання проти влади в країні загинули, за останніми наразі і вже застарілими оцінками ООН, понад 5 тисяч людей.
XS
SM
MD
LG