Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр-міністр Пакистану звільнив секретаря з оборони


Прем’єр-міністр Пакистану Юсаф Раза Ґілані
Прем’єр-міністр Пакистану Юсаф Раза Ґілані звільнив секретаря з питань оборони на тлі дедалі напруженості у відносинах між військом та урядом, повідомляють у середу пакистанські телевізійні канали.

Інформаційні агентства цитують неназваного чільного урядовця про те, що відставний генерал Наїм Халід Лодгі був звільнений за «грубе порушення» – через причетність до передачі Верховному судові заяв командування і розвідслужби у зв’язку зі скандалом навколо «пам’ятної записки» посла Пакистану в США Хусейна Хаккані, в якій той просить Вашингтон допомогти запобігти можливому військовому переворотові.

Вважається, що в Пакистані секретар з оборони, який представляє в пакистанському уряді військо, має більше реальної влади, ніж міністр оборони.

Раніше цього тижня Ґілані заявляв в інтерв’ю китайським ЗМІ, що керівники армії і розвідки Пакистану порушили конституцію, підтримавши розслідування Верховного суду у справі про політичну амністію, оголошену в 2007 році тодішнім президентом Первезом Мушаррафом.

У відповідь військові попередили про можливість «потенційно небезпечних наслідків цього кроку для держави».
XS
SM
MD
LG